Poczta Polska

Strona Główna > O firmie > Aktualności
 
Aktualności
Media o nas
Kontakt dla mediów
Kontakt dla klientów
 
Najstarsze dzieje
 
13-06-2008

Poczta Polska od lipca 2008 roku zmienia ceny usług pocztowych


Poczta Polska od 1 lipca 2008 roku zmienia ceny usług pocztowych realizowanych na terenie kraju. Wzrośnie m.in. cena listów zwykłych o 10 groszy – do 1,45 zł. To pierwsza podwyżka tej grupy usług od półtora roku. Ceny w obrocie zagranicznym nie zmienią się.

- Zmiany wynikają z kilku powodów, jednym z nich, choć nie najważniejszym są rosnące koszty pracy – mówi Zbigniew Baranowski, rzecznik Poczty Polskiej. – Musieliśmy zdecydować się na poprawę wynagrodzeń naszych pracowników by być bardziej konkurencyjnym na rynku pracy – zwłaszcza w dużych aglomeracjach – podkreśla.

Jednak według niego, w ostatnich miesiącach w Poczcie Polskiej zwiększyły się także inne koszty stałe. Bez uwzględniania podwyżki dla pracowników, ich wzrost przekroczy w tym roku średnio 6 proc. - Wzrost cen jest zauważalny na całym rynku – zaznacza Zbigniew Baranowski. – Poczta także zamawia usługi i produkty w innych firmach i też zmaga się z rosnącymi kosztami (droższe ceny energii, paliw itd.) – dodaje.

Wzrost cen od lipca 2008 roku obejmie przede wszystkim opłaty za przesyłki reklamowe, niektóre przesyłki listowe i paczki pocztowe. Natomiast bez zmian pozostaną opłaty za usługi komplementarne, w tym opłaty za traktowanie przesyłki listowej jako poleconej, potwierdzenie odbioru przesyłki rejestrowanej lub przekazu pocztowego, traktowanie przesyłki jako przesyłki z zadeklarowana wartością.



Cennik usług pocztowych ważny od 1 lipca 2008 roku:

Powrót do aktualności
 
Infolinia: 801 333 444, (+48) 43 842 06 00 (dla telefonów komórkowych i z zagranicy) - działa w dni robocze w godzinach 8:00 - 20:00
Poczta Polska 2012
Poczta Polska Spółka Akcyjna ul. Rakowiecka 26, 00-940 Warszawa NIP: 525-000-73-13, KRS: 00 00 33 49 72
Sąd rejestrowy: Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy kapitał zakładowy: 774.140.000 zł, w całości wpłacony