Strona główna » Lublin na 700. urodziny otrzymał własny znaczek < powrót

Lublin na 700. urodziny otrzymał własny znaczek

Aktualność z dnia: 15.03.2017
Share on FacebookShare on Google+

teaser700 lat temu Władysław Łokietek wydał dokument, na mocy którego wytyczono granice jednego z najstarszych miast w Polsce, Lublina. Z tej okazji Poczta Polska wydała znaczek upamiętniający tę okrągłą rocznicę.

Na znaczku przedstawiono współczesną panoramę Lublina na tle miedziorytu wykonanego przez A. Hogenberga  w 1618 roku. Projekt oddaje nowoczesne i historyczne oblicze miasta. To właśnie w Lublinie w 1569 roku została zawarta unia między Polską a Litwą, na mocy której powstała Rzeczpospolita Obojga Narodów. Przez stulecia miasto uchodziło za tygiel kulturowy, łącząc tradycje polskie, prawosławne i żydowskie. Ze względu na swoje położenie nazywany Bramą Wschodu, dziś Lublin przyciąga do siebie bogatą ofertą akademicką, licznymi festiwalami artystycznymi i nowymi inwestycjami.

Uroczyste wprowadzenie znaczka do obiegu odbyło się 15 marca w zabytkowej placówce pocztowej w Lublinie. Wzięli w nim udział m.in. Kazimierz Smoliński, Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa, Krzysztof Michałkiewicz, Wiceminister Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej oraz Wiesław Włodek, Wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej S.A.