Strona główna » O firmie » Grupa PP » Bank Pocztowy S.A. < powrót

Bank Pocztowy S.A.

Share on FacebookShare on Google+

BANK POCZTOWY – PROSTA I DOSTĘPNA BANKOWOŚĆ

Bank Pocztowy należy do Grupy Poczty Polskiej. Powstał w 1990 roku jako instytucja rozliczeniowa zajmująca się płatnościami masowymi. Dziś specjalizuje się również w obsłudze klientów indywidualnych, zapewniając im łatwy dostęp do prostej bankowości.

Zróżnicowana oferta skierowana jest głównie do mieszkańców małych i średnich miejscowości oraz wsi. Równie ważni są dla nas Klienci powyżej 50-go roku życia, emeryci i renciści. W bankowości korporacyjnej koncentrujemy się na mikroprzedsiębiorcach, sektorze MSP oraz wspólnotach mieszkaniowych.

Bank Pocztowy stara się promować proste usługi finansowe. Unika skomplikowanych produktów, zawiłych procedur i niezrozumiałych terminów. Pomaga zrozumieć świat finansów osobom nieobeznanym z usługami bankowymi.

Klientom oferujemy: darmowe rachunki osobiste; bezpieczne oszczędzanie; atrakcyjne kredyty gotówkowe i mieszkaniowe; wygodne karty do rachunków osobistych i kredytowe; darmowy dostęp do bankomatów w Polsce i za granicą oraz pakiety produktów dla sektora MSP, wspólnot mieszkaniowych i klientów rozliczeniowych.

Szeroki dostęp do naszych usług gwarantuje współpraca z Pocztą Polską. Udostępnia ona największą w kraju sieć dystrybucji – ponad 7500 placówek pocztowych, w tym 797 mikrooddziałów i stref finansowych. Bank Pocztowy S.A. dysponuje też, wciąż poszerzaną, siecią 84 oddziałów własnych.

Bank Pocztowy umożliwia dostęp do środków finansowych poprzez nowoczesne platformy:

  • bankowość internetową – Pocztowy24, konsultantów telefonicznych, system automatycznej obsługi telefonicznej IVR i bankowość mobilną SMS – PocztowySMS.

Główny akcjonariusz banku, Poczta Polska S.A., posiada 75% akcji (minus dziesięć akcji). Drugim jest Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. – 25% akcji (plus dziesięć akcji).

Zarząd
Sławomir Zawadzki – Prezes Zarządu

Robert Kuraszkiewicz – Wiceprezes Zarządu

Jerzy Konopka – Członek Zarządu

 

Rada Nadzorcza
Przemysław Sypniewski – Przewodniczący Rady Nadzorczej

Jan Emeryk Rościszewski – Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Magdalena Pacuła – Sekretarz Rady Nadzorczej

Piotr Chełmikowski – Członek Rady Nadzorczej

Marcin Mosz – Członek Rady Nadzorczej

Katarzyna Krzeczmańska-Gigol – Członek Rady Nadzorczej

Jakub Słupiński – Członek Rady Nadzorczej

 

Bank Pocztowy S.A.
Adres siedziby:

ul. Jagiellońska 17
85-959 Bydgoszcz
tel. 052 349 91 00

Centrala Biuro w Warszawie
ul. Puławska 111B
02-707 Warszawa
tel. 022 328 75 00

http://www.pocztowy.pl/