Strona główna » O firmie » Nagrody i wyróżnienia< powrót

Nagrody i wyróżnienia

Share on FacebookShare on Google+

Poczta Polska to firma wyjątkowa. Od ponad 455 lat służymy polskiemu społeczeństwu i jesteśmy jego częścią. Dzięki temu cieszymy się wyjątkowym w skali kraju zaufaniem.

Potwierdzają to wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne agencje badawcze, rankingi biznesowe oraz prestiżowe nagrody i wyróżnienia, jakich jesteśmy laureatami.

455-lat-poczty-polskiej-1

Nasze osiągnięcia: 

Golden Arrow 2015 – Jury dziesiątej edycji konkursu marketingu bezpośredniego „Golden Arrpoczta polska z Golden Arrowow” przyznało główną nagrodę w kategorii  „Marketing internetowy – kampania internetowa” Poczcie Polskiej, Domowi Mediowemu Mindshare Polska  oraz Agencji Reklamowej CAM Media SA za kampanię reklamową Eksp@nsja. Jury doceniło także Pocztę Polską Usługi Cyfrowe i dom mediowy Codemedia za kampanię promocyjną aplikacji mobilnej neokartka Konkurs Marketingu Bezpośredniego „Golden Arrow” to wyjątkowe wydarzenie w branży marketingowej. Organizowany jest przez  VFP Communications przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Marketingu.

World Mail Awards 2015 – kompleksowe podejście do eCommerce poprzez zaproponowanie klientom całego łańcucha wartości – od nadania paczki, poprzez doręczenie, obsługę zwrotów i korzyści takie jak ubezpieczenie, możliwość pozyskania finansowania dla e-sprzedawcy czy usługi mobilne – to główne czynniki, które zdecydowały o zwycięstwie Poczty Polskiej w międzynarodowym konkursie World Mail Awards. Spółka otrzymała nagrodę za działania w obszarze e-commerce, który jest kluczowym obszarem w strategii do 2020 roku.

godlo_teraz_polska_dla_poczty_polskiejDziałalność Poczty Polskiej o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, społecznym została doceniona godłem „Teraz Polska”. Tym razem Spółka otrzymała nagrodę za album „Jan Paweł II na znaczkach Poczty Polskiej”, na który składają się wszystkie emisje znaczkowe poświęcone Papieżowi, jakie Poczta Polska wykonała w ciągu ostatnich 35 lat.

Światowy Związek Pocztowy przyznał Poczcie Polskiej prestiżowy tytuł najlepszego Biura Obsługi Klienta EMS  („EMS call centre of the year”) za 2014 rok w kategorii „małe biuro”. Za osiągane wyniki Światowy Związek Pocztowy zapewnia polskiemu operatorowi preferencyjne warunki rozliczeń z zagranicznymi pocztami.

Poczta Polska otrzymała Złoty Laur „Super Biznesu” jako firma przynosząca wyjątkową korzyść polskiej gospodarce i wspierająca rozwój rodzimej przedsiębiorczości. Firma, na co dzień kompleksowo wspierająca branżę eCommerce, dostała główną nagrodę w kategorii „Innowacyjność”. Wyróżnienie Poczcie Polskiej wręczył minister Skarbu Włodzimierz Karpiński.

Kapituła konkursowa programu badawczego Operator Logistyczny roku 2014 przyznała dla Poczty Polskiej wyróżnienie specjalne w kategorii dynamiczne wejście na rynek krajowych przewozów drobnicowych. Poczta Polska została doceniona za rozwój usługi Przesyłka Paletowa  i za ciągłe poszerzanie swojej  oferty logistycznej

Rynkowy Lider Innowacji 2014 – Envelo, platforma Poczty Polskiej oferująca usługi pocztowe przez internet, została uhonorowana tytułem Rynkowy Lider Innowacji 2014. Wyróżnienie przyznawane jest innowacyjnym firmom przez redakcję „Strefy Gospodarki”, ogólnopolskiego dodatku do „Dziennika Gazety Prawnej”. Twórcą i operatorem platformy Envelo jest Poczta Polska Usługi Cyfrowe, należąca do Grupy Kapitałowej Poczta Polska.

Created in Poland Business Superbrands 2013/2014 – Pocztex, kurierskie ramię Poczty Polskiej, został uznany za jedną z najsilniejszych marek na polskim rynku w kategorii: transport i logistyka. Nagroda przyznawana jest markom, które powstały w Polsce i wypracowały ponadprzeciętny wizerunek pozwalający im skutecznie konkurować z firmami zagranicznymi.rynkowy-lider-innowacji-2014

Innowacje Open Source 2013 – Poczta Polska została wyróżniona podczas konferencji Open Source Day. Doceniono naszą nowatorską wizję i koncepcję rozwoju opartą na technologii otwartego oprogramowania.

Polska Jakość 2013 – Pocztex,  kurierskie ramię Poczty Polskiej otrzymał godło Polska Jakość 2013. Wyróżnienie to przyznawane jest markom, które z powodzeniem konkurują z firmami zachodnimi, a jednocześnie tworzą środowisko pracy dla polskich pracowników i kontrahentów.

Statuetka_medium

Award 2013 – Unique contribution to Eurogiro`s development – Poczta Polska otrzymała prestiżową nagrodę od sieci Eurogiro za stabilną i doskonałą jakość realizacji transakcji gotówkowych wysyłanych do innych instytucji członkowskich. Od 2008 roku Poczta jest w elitarnym gronie 5 instytucji wykazujących 100% poprawności transakcji dokonywanych pomiędzy użytkownikami sieci.

Srebrny dyplom za jakość usług 2012 -w rankingu Światowego Związku Pocztowego (UPU) podsumowującym 2012 rok, Poczta Polska została wyróżniona w kategorii jakość zagranicznych usług kurierskich (EMS). Spośród 205 monitorowanych krajów zajęła 8 miejsce.

Diamenty Pocztowokurierski.pl 2012 – Przesyłka Gabarytowa otrzymała nagrodę za innowację podczas II Konferencji Nadawców Przesyłek Pocztowych i Kurierskich. Jest to wyjątkowa w Polsce nagroda, promująca nowatorskie rozwiązania w sektorze pocztowym i kurierskim.

Nagroda premium brand - statuetka

Premium Brand –  Marka Wysokiej Reputacji 2011 – kolejny raz znaleźliśmy się w gronie najbardziej zaufanych marek w Polsce. Projekt PremiumBrand dla marek, firm i spółek to jedyny projekt na polskim rynku usług marketingowych badający reputację  w środowisku konsumenckim i biznesowym. W badaniu konsumenci oceniali marki według takich kryteriów jak: zaufanie, gotowość do polecenia marki znajomym, zaangażowanie społeczne, ocenę firmy jako pracodawcy oraz ocenę marki przez przedstawicieli biznesu.

Wielokrotnie też nagradzani byliśmy za naszą działalność filatelistyczną. Emisje polskich znaczków pocztowych, projektowanych przez najwybitniejszych artystów, są znane i cenione na całym świecie.  Szczególną nagrodą, podkreślającą całokształt prac związanych z szerzeniem kultury i dziedzictwa narodowego poprzez wydawnictwa filatelistyczne Poczta Polska została uhonorowana  w 2012 roku – jesteśmy laureatami godła „Teraz Polska”.

nr20-300x178

Europa –  w 2013 roku głosami Internautów, znaczek emisji Europa zdobył trzecie miejsce w międzynarodowym konkursie organizowanym przez PostEurop. Tematem przewodnim konkursu były samochody pocztowe.

E600-lecie bitwy pod Grunwaldem – znaczek emisji „600-lecie bitwy pod Grunwaldem” wyemitowany w  2010 roku przez Pocztę PolskąS.A. zajął pierwsze miejsce podczas 14 Konferencji Rządowych Producentów Znaczków Pocztowych w Lizbonie w kategorii znaczków rotograwiurowych.

Grunwald_mediumBeatyfikacja Papieża Jana Pawła II – blok wydany z okazji beatyfikacji Papieża Jana Pawła II uznany został za Najpiękniejszy Znaczek Świata i otrzymał Medal Św. Gabriela w XXX. Premio Internazionale d’Arte Filatelica „San Gabriele” w kategorii znaczka o tematyce sakralnej. Nagrodę tę otrzymaliśmy już dwukrotnie – poprzednio uhonorowany nią został w 2010 roku znaczek „25. rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki”

nr19-300x143

nr18-300x218100-lecie przyznania nagrody Nobla dla Marii Skłodowskiej-Curie – w 2012 roku blok wspólnej emisji Polski i Szwecji poświęconej Marii Skłodowskiej-Curie został uznany za najpiękniejszy grawerowany znaczek Unii Europejskiej w 2011 roku i nagrodzony przez międzynarodowe jury w Brukseli „Grands Prix de l’Art Philatelique Belge”.

nr17-300x202

30. rocznica powstania NSZZ „Solidarność” i podpisania Porozumień Sierpniowych – w 2011 roku w XV Ogólnopolskim Konkursie Reklamy, Kreatura 2010 otrzymaliśmy nagrodę za booklet filatelistyczny „30. rocznica powstania NSZZ „Solidarność” i podpisania porozumień sierpniowych” w kategorii „materiał promocyjny – direct mail”.nr16

Poczta jest laureatem „Diamentowego Gryfa” – jest to nagroda przyznawana potrójnym laureatom „Złotego Gryfa” – zdobyliśmy ją za booklet filatelistyczny związany z emisją znaczka pocztowego „4 czerwca 1989 r. 20. rocznica pamiętnych wyborów” w 2010 roku,  za „Księgę znaczków pocztowych 2009” w 2011 roku, oraz za album „Różnorodność w jedności” w roku 2012.

nr15-276x300

Turyn 2006 – Znaczek Poczty Polskiej wydany z okazji Zimowych Igrzysk Olimpijskich „Turyn 2006”, otrzymał złoty medal „Prix Olympia 2009”.

nr7

Jesteśmy też jedynym operatorem narodowym, który pięciokrotnie otrzymał wyróżnienie za najpiękniejszy znaczek na świecie w międzynarodowym konkursie organizowanym od czterdziestu lat we włoskim Asiago.

Laury w tym konkursie otrzymały: emisja „Europa” z żubrem pachnącym jałowcem wydana w 2011 roku, emisja „Kocham Cię”, wydana w 2009 roku na dzień zakochanych, emisja upamiętniająca zjazd stowarzyszenia PostEurop w Krakowie w 2008 roku, emisja „Dzień Ziemi w Polsce” w 2007 roku oraz znaczek „Piękna jesteś rzeko Wisło” z 1982 roku.

Emisja „Europa” z żubrem pachnącym jałowcem wydana w 2011 roku

 Emisja „Kocham Cię”, wydana w 2009 roku na dzień zakochanych

pobrane