Strona główna » Paczki i listy » Przesyłki zagraniczne » Paczki » Paczka pocztowa < powrót

Paczka pocztowa

Share on Facebook

Najbardziej sprawdzone rozwiązanie w wydaniu zagranicznym, w korzystnej cenie.

Chcesz wysłać paczkę za granicę? Skorzystaj z naszej Paczki pocztowej. W ramach tej usługi otrzymasz pakiet rozwiązań dodatkowych, np. deklarację wartości czy potwierdzenie odbioru.

Pamiętaj, że zawsze możesz sprawdzić gdzie aktualnie znajduje się Twoja paczka  – skorzystaj z naszego systemu śledzenia eMonitoring.

Uwaga!

Informujemy, iż od 1 kwietnia 2018 r. Poczta Polska, w oparciu o Akty Światowego Związku Pocztowego przyjęte w 2016 r. na Kongresie w Stambule tj. Światową Konwencje Pocztową i Protokół Końcowy Światowej Konwencji Pocztowej i zastrzeżenia złożone przez kilka krajów, zaprzestała świadczenia usługi potwierdzenia odbioru dla zagranicznych paczek wysyłanych do następujących krajów: Brazylii, Danii, Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Kanady i Szwecji.

Share on Facebook

wymiary i masa

Wymiary:

 • Minimalne*: 9 cm x 14 cm (strona adresowa) z tolerancją +/-2 mm
 • Maksymalne: długość + obwód (mierzony w innym kierunku niż długość) = 300 cm, przy czym maksymalna długość = 150 cm

*Wszystkie wymiary przyjmuje się z tolerancją +/-2 mm

Maksymalna masa:

 • 20 kg

Szczegółowe informacje dotyczące maksymalnych wymiarów i maksymalnej masy przesyłek nadawanych do danego państwa dostępne są w Informacjach dodatkowych dotyczących usług pocztowych w obrocie zagranicznym.

Share on Facebook
zawartosc
Zawartość paczki pocztowej

 • Zawartość paczki powinna być szczegółowo podana w formularzu – pliku CP 72 i ewentualnie dołączonych dodatkowych egzemplarzach deklaracji celnej CN 23 – informacje ogólne nie są dopuszczone. Nadawca może również dołączyć do paczki każdy dokument niezbędny przy czynnościach celnych w kraju nadania i w kraju przeznaczenia, taki jak: faktura, pozwolenie wywozu, pozwolenie przywozu, świadectwo pochodzenia, świadectwo sanitarne itp. Dokumenty te, jak również ewentualne dodatkowe egzemplarze deklaracji celnych CN 23, umieszcza się w przezroczystej samoprzylepnej kopercie naklejanej na paczkę.
 • W przypadku, gdy kraj przeznaczenia paczki wymaga więcej niż jednej deklaracji celnej, Nadawca powinien wypełnić i dołączyć do paczki uzupełniające formularz CP 72 dodatkowe deklaracje celne CN 23 na pojedynczych formularzach.
 • Nadawca powinien potwierdzić, składając podpis pod odpowiednim tekstem wydrukowanym na formularzu pliku CP 72, prawdziwość informacji podanych przez siebie w deklaracji celnej oraz, że paczka nie zawiera żadnego niebezpiecznego przedmiotu zabronionego przez przepisy pocztowe.
 • Nadawca potwierdza również podpisem prawdziwość podanych przez siebie informacji na każdym ewentualnie dołączonym dodatkowym egzemplarzu deklaracji celnej CN 23.
 • Nie jest wymagane wypełnienie deklaracji celnej do paczek wysyłanych do krajów należących do Unii Europejskiej, jednak nadawca powinien potwierdzić swoim podpisem, że paczka nie zawiera żadnego niebezpiecznego przedmiotu zabronionego przez przepisy pocztowe.

Ograniczenia dotyczące zawartości paczek pocztowych

 • W paczkach wysyłanych za granicę drogą lotniczą nie wolno przesyłać artykułów w pojemnikach aerozolowych, w tym na przykład dezodorantów i lakierów do włosów.

Niedozwolone jest wysyłanie paczek zawierających:

 • przedmioty, które ze względu na ich charakter lub opakowanie mogą stanowić niebezpieczeństwo dla pracowników, brudzić lub uszkadzać inne przesyłki albo urządzenia pocztowe lub mienie należące do osób trzecich;
 • narkotyki i substancje psychotropowe lub inne nielegalne substancje odurzających zabronionych w kraju przeznaczenia;
 • dokumenty mające charakter korespondencji bieżącej i osobistej wymienianych między osobami innymi niż Nadawca i Adresat lub osoby z nimi zamieszkujące;
 • korespondencję, z wyjątkiem materiałów archiwalnych, wymienianej między osobami innymi niż nadawca i adresat lub osoby z nimi zamieszkujące;
 • materiały wybuchowe, łatwopalne, zapalne lub inne niebezpieczne materiały;
 • rozbrojone wybuchowe urządzenia i sprzęt wojskowy, w tym rozbrojone granaty, pociski i inne podobne przedmioty, jak również replik tych urządzeń i przedmiotów;
 • substancje promieniotwórcze i substancje wywołujących zakażenie;
 • przedmioty nieprzyzwoite i niemoralne;
 • przedmioty podrobione i pirackie kopie;
 • przedmioty, których przywóz lub obrót jest zabroniony w kraju przeznaczenia;
 • żywe zwierzęta.

Szczegółowe informacje o warunkach specjalnych i ograniczeniach z podziałem na poszczególne kraje znajdują się w Informacjach dodatkowych dotyczących usług pocztowych w obrocie zagranicznym.

Dodatkowo zalecamy naszym klientom, aby zasięgali informacji bezpośrednio w urzędach celnych oraz u partnerów handlowych za granicą, którzy podadzą ewentualne zmiany w krajowych przepisach celnych.

Share on Facebook
terminy

Paczki pocztowe doręczane są zgodnie z terminami określonymi dla paczek priorytetowych  w Informacjach dodatkowych dotyczących usług pocztowych w obrocie zagranicznym.

Dla paczek ekonomicznych podane zostały poniżej szacunkowe terminy doręczania paczek (D – oznacza dzień nadania paczki, n- oznacza liczbę dni roboczych między dniem nadania a doręczenia):

EUROPA:
AustriaD+7
BelgiaD+7
CzechyD+7
CyprD+6~8
DaniaD+7
EstoniaD+7
FinlandiaD+7
FrancjaD+6~7
GrecjaD+6~7
HiszpaniaD+6~7
HolandiaD+8
IrlandiaD+8~11
IslandiaD+7
LitwaD+7
LuxemburgD+8
ŁotwaD+7
MaltaD+7
NiemcyD+7
NorwegiaD+7
PortugaliaD+7~8
RosjaD+9~17
SłoweniaD+8
SłowacjaD+7
SzwajcariaD+7~8
SzwecjaD+7
UkrainaD+8~10
WęgryD+8
Wielka BrytaniaD+7~9
WłochyD+6~7
pozostałe krajeD+7~9
AMERYKA PÓŁNOCNA:
USA5 – 7 tygodni (drogą morską)
Kanada4 – 7 tygodni (drogą morską)
MeksykD+20
AFRYKA:
EgiptD+17
KeniaD+21
MarokoD+19
RPAD+16
TunezjaD+18
ZambiaD+21~24
pozostałe krajeD+20~24
AMERYKA CENTRALNA I POŁUDNIOWA:
ArgentynaD+17
BoliwiaD+18
BrazyliaD+19
ChileD+14
PeruD+23
pozostałe kraje i terytoriaD+18~21
AZJA:
ChinyD+9~11
IndonezjaD+19
JaponiaD+18~20
TajlandiaD+19
WietnamD+20
pozostałe kraje i terytoriaD+18~21
AUSTRALIA I OCEANIA:
Australia6 – 8 tygodni (drogą morską)
Nowa Zelandia6 – 8 tygodni (drogą morską)
pozostałe kraje i terytoria6 – 8 tygodni
Share on Facebook

Sprawdź opłaty za zagraniczne paczki pocztowe w kalkulatorze lub pobierz cennik.

 

 

Paczka pocztowa w obrocie zagranicznym zwracana do nadawcy podlega opłatom. Kwota pobierana od nadawcy w Polsce jest sumą opłat naliczonych przez operatora zagranicznego za opracowanie i przewóz paczki zwracanej  do Polski oraz opłaty jak za paczkę pocztową ekonomiczną w obrocie krajowym o tej samej masie i  gabarycie A.

W przypadku paczki pocztowej z zadeklarowaną wartością opłata za zwrot jest sumą opłat naliczonych przez operatora zagranicznego oraz opłaty jak za paczkę pocztową ekonomiczną w obrocie krajowym z zadeklarowaną wartością o tej samej masie i gabarycie A. W przypadku paczek o masie powyżej 10 kg maksymalna opłata krajowa wynosi jak za paczkę pocztową ekonomiczną o masie 10 kg. Szczegóły podane są w Cenniku usług powszechnych w obrocie krajowym i zagranicznym.