Strona główna » Paczki i listy » Strefa 24h< powrót

Strefa 24h

Share on FacebookShare on Google+

Samoobsługowa Strefa 24h to wyodrębniona część placówki pocztowej, w której przez całą dobę możesz wygodnie nadać i odebrać listy i paczki, uzyskać informacje o aktualnym statusie przesyłki oraz sprawdzić cenniki usług pocztowych.

Wykaz aktualnie funkcjonujących Stref 24h (z informacją o urządzeniach zainstalowanych w danej Strefie 24h) możesz sprawdzić tutaj.

Poczta Polska systematycznie rozszerza sieć Stref 24h oraz zwiększa zakres usług dostępnych w samoobsługowych strefach 24h.

 W Strefie 24h znajdziesz:

Urządzenie do nadawania przesyłek pocztowych, za pomocą, którego wyślesz:

  • przesyłki listowe nierejestrowane (w tym kartki pocztowe) oraz przesyłki polecone bez potwierdzenia odbioru, w obrocie krajowym i zagranicznym, ekonomiczne i priorytetowe, o masie do 2000 g i maksymalnych wymiarach 325x230x100 mm,
  • paczki pocztowe bez potwierdzenia odbioru w obrocie krajowym, ekonomiczne i priorytetowe, o maksymalnych wymiarach 325x230x100 mm i masie do 5000 g.

Urządzenie do odbioru przesyłek pocztowych (listomaty), odbierzesz w nim nieobciążone żadnymi należnościami, przesyłki nierejestrowane i przesyłki rejestrowane nadawane w obrocie krajowym o maksymalnych wymiarach 360x290x300 mm i masie nieprzekraczającej 8 kg.

Jak to zrobić?

Odbiór przesyłki następuje po wprowadzeniu numeru telefonu oraz unikalnego, jednorazowego kodu z treści SMS, który urządzenie generuje i przesyła w momencie umieszczenia przesyłki w skrytce listomatu.

Przesyłki przeznaczone do odbioru za pośrednictwem listomatu powinny być adresowane wg wzoru:

  • imię i nazwisko albo pełna nazwa adresata,
  • dopisek ,,listomat’’,
  • kod pocztowy i nazwa placówki pocztowej, w której udostępniony jest listomat.

Odbiór przesyłek pocztowych poprzez listomat możliwy jest po złożeniu przez Klienta w placówce pocztowej Oświadczenia.

Urządzenie umożliwiające dostęp do stron internetowych (web kiosk) zawierających kompleksowe informacje o ofercie Poczty Polskiej S.A. oraz podmiotów grupy kapitałowej wraz z cennikami oraz warunkami korzystania z usług.

Dzięki urządzeniu możesz przeglądać strony internetowe m.in.:

  • Poczty Polskiej S.A.
  • Banku Pocztowego S.A.
  • Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych;
  • Pocztyliona – Arka PTE S.A.

Urządzenie umożliwia również nadawanie przekazów elektronicznych i Ekspresu Pieniężnego za pośrednictwem stron www. oraz śledzenie przesyłek.

Bankomat oraz wpłatomat, dzięki którym samodzielne dokonasz wypłat i wpłat poprzez rachunek bankowy.