Strona główna » Paczki i listy » Wysyłka » Paczki » Paczka+ < powrót

Paczka+

Share on Facebook

pocztex_baner_nowy rok_ 300x300Paczka+ to oferta dla osób, dla których liczy się pewność doręczenia oraz swoboda w wyborze opcji dodatkowych. Istnieje możliwość obniżenia ceny wysyłki paczki, dzięki skorzystaniu z aplikacji Poczty Polskiej, która wygeneruje nalepkę adresową i przekaże nam automatycznie dane o przesyłce. Szczegółowe informacje o realizacji usługi znajdziesz w regulaminie. Zachęcamy również do zapoznania się z naszym przewodnikiem po usłudze.

Usługa paczkowa Paczka+ w obrocie krajowym, polega na przyjęciu od nadawcy, a następnie przemieszczeniu i doręczeniu adresatowi w kraju przesyłek z zadeklarowaną wartością, zawierających: próbki towarów, towary, upominki. Przesyłki przyjmowane są w placówkach pocztowych w dniach i godzinach pracy danej placówki.

W zależności od Państwa oczekiwań oraz indywidualnych potrzeb, oferujemy możliwość wyboru najdogodniejszego, gwarantowanego terminu doręczenia przesyłek.

Share on Facebook

Usługa paczkowa Paczka+ realizowana jest w gwarantowanych terminach doręczeń:

– do drugiego dnia roboczego po dniu nadania – dla przesyłek z usługą dodatkową Ekspres,

– do trzeciego dnia roboczego po dniu nadania,

– do czwartego dnia roboczego dla przesyłek nadanych jako przesyłki niestandardowe.

Godziną graniczną nadania przesyłek w dniu roboczym jest godzina 15:00 (późniejsze nadanie możliwe jest w placówkach przyjaznych eCommerce – znajdź najbliższy punkt w wyszukiwarce).

Share on Facebook

W ramach usługi mogą być nadawane przesyłki o masie do 30 kg, dla przesyłek nadanych z opcją „Odbiór w PUNKCIE” maksymalna masa wynosi 20 kg. Przesyłki o masie powyżej 20 kg przyjmowane są w wyznaczonych placówkach pocztowych, które możesz znaleźć w wyszukiwarce placówek, która dostępna jest tutaj.

Wymiary przesyłki:

Minimalne:

10 cm x 16 cm (również dla przesyłki w formie rulonu)

Maksymalne:

Przesyłka standardowa – (długość + szerokość + wysokość) nie więcej niż 250 cm, przy czym największy wymiar (długość) nie może przekroczyć 150 cm

Przesyłka nadana jako przesyłka niestandardowa – (długość + szerokość + wysokość) ponad 250 cm, ale nie więcej niż 300 cm, przy czym największy wymiar (długość) nie może przekroczyć 150 cm, , a dla rulonu 20 cm (średnica) x 150 cm (długość).

Przyjmuje się tolerancję 5% największego wymiaru, czyli długości przesyłki.

Share on Facebook

Dozwolona zawartość przesyłek:

– rzeczy, z wyłączeniem rzeczy niedozwolonych,

– płyny, gazy, rzeczy łamliwe i kruche, wymagające specjalnego traktowania podczas przemieszczania i doręczania lub inne rzeczy, których specjalnego traktowania życzy sobie nadawca,

– rośliny,

Niedozwolona zawartość przesyłek:

– rzeczy niebezpieczne, mogące wyrządzić szkodę osobom, mieniu lub środowisku naturalnemu, a w szczególności: akumulatory, materiały łatwopalne, wybuchowe, radioaktywne, substancje żrące, cuchnące, broń, amunicja, broń pozbawiona cech użytkowych, inne przedmioty o wyglądzie broni,

– rzeczy, których nieopakowane widoczne części lub samo opakowanie zawierają napisy lub rysunki naruszające dobra chronione przez prawo,

– narkotyki, środki odurzające i substancje psychotropowe,

– zwłoki, szczątki, prochy ludzkie oraz zwierzęce,

– żywe zwierzęta,

– rzeczy inne, nieokreślone powyżej, a zakazane przepisami prawa,

– przesyłki w opakowaniu, na którym umieszczono metalowe lub plastikowe klamry, spinacze, zszywki i inne podobne materiały.

Sprawdź w przewodniku jak przygotować swoją paczkę w zależności od jej zawartości!

Share on Facebook

PŁATNICY USŁUGI

Opłatę za usługę uiszcza:

– nadawca przy nadaniu przesyłki;

– odbiorca przy doręczeniu przesyłki, zgodnie ze wskazaniem nadawcy (opłata przerzucona na adresata) z wyłączeniem przesyłek z opcją „Odbiór w punkcie” przeznaczonych do odbioru w punkcie partnerskim oraz w automacie pocztowym.

FORMA OPŁATY

Klient może opłacić usługę:

-gotówką,

-kartą płatniczą lub innym instrumentem płatniczym umożliwiającym płatność w Poczcie Polskiej np. Blik.

Szczegółowe ceny dostępne w kalkulatorze lub w cenniku.

Share on Facebook

Aplikacja Nadaj Przesyłkę to przyjazne narzędzie, umożliwiające łatwe przygotowanie przesyłek do nadania, która umożliwia m. in:

– łatwy dobór parametrów przesyłki oraz pełny zakres dostępnych usług dodatkowych,

– weryfikację w czasie rzeczywistym informacji o opłacie,

– wydruk etykiety adresowej,

– przekazanie danych do systemów Poczty Polskiej.

Klienci mogą również korzystać z dotychczasowej aplikacji Elektroniczny Nadawca.

 

Share on Facebook

Usługi dodatkowe:

Ekspres*
Pobranie
Ostrożnie
Sprawdzenie zawartości
Potwierdzenie odbioru

*usługa realizowana w miejscowościach kierowanych zgodnie z Wykazem obszarów objętych usługa dodatkową Ekspres”

Dodatkowe możliwości:

Zadeklarowana wartość

Nadając przesyłkę konieczne jest zadeklarowanie wartości przesyłanych w niej przedmiotów/towarów – za wartość do 100 zł nie uiścisz żadnych dodatkowych opłat.

 

Ubezpieczenie

Ubezpiecz przesyłkę przed ewentualnymi nieprzewidzianymi zdarzeniami jak np.: przed stratą, zniszczeniem, uszkodzeniem już za 1 zł. Ogólne Warunki Ubezpieczenia przesyłek pocztowych znajdziesz tutaj. Ochrona ubez­pieczeniowa trwa od momentu nadania przesyłki do doręczenia – również w trakcie zwrotu do nadawcy, gdy adresat nie odebrał przesyłki. Więcej informacji o zakresie ubezpieczenia i sposobach zgłoszenia szkody znajdziesz tutaj.

Szczegółowy wykaz oraz koszty usług dodatkowych i innych opcji dostępne w cenniku.

 

Szczegółowe informacje na temat wszystkich usług dodatkowych do usługi Paczka+ znajdują się w Regulaminie świadczenia niepowszechnej usługi pocztowej Paczka+ w obrocie krajowym dla klientów bez zawartej pisemnej umowy dostępnym w zakładce Do pobrania