Strona główna » Poczta Polska na 6. miejscu w rankingu Światowego Związku Pocztowego < powrót

Poczta Polska na 6. miejscu w rankingu Światowego Związku Pocztowego

Aktualność z dnia: 12.06.2018
Share on Facebook

Poczta Polska awansowała na 6. miejsce rankingu prowadzonego przez Światowy Związek Pocztowy (UPU), pokazującego poziom rozwoju rynku pocztowego, co oznacza awans o 1. pozycję wobec ubiegłorocznego zestawienia. Poczta Polska jest też liderem regionu Europy Wschodniej i Wspólnoty Niepodległych Państw (CIS).

Indeks 2IPD mierzy kluczowe aspekty rozwoju rynku pocztowego. W tegorocznym zestawieniu Poczta Polska otrzymała 78,3 pkt. Ostatecznie Polskę w wyprzedziły tylko poczty Szwajcarii, Holandii, Japonii, Niemiec i Francji. Poczta Polska jest liderem regionu Europy Środkowo-Wschodniej i Wspólnoty Niepodległych utrzymując pozycję z ubiegłego roku.

Dzięki naszym wspólnym wysiłkom udało się doprowadzić do sytuacji, w której Polska rok do roku odnotowuje awans w rankingu Światowego Związku Pocztowego. Zbliżamy się tym samym do potentatów rynku pocztowego, takich jak Niemcy czy Francja. Sytuacja ta udowadnia, że kierunki, jakie Zarząd Poczty Polskiej obrał w Strategii na lata 2018-2022 są słuszne, a potwierdzeniem tego jest najnowszy ranking UPU – komentuje Wiesław Włodek, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Na tegoroczny wynik i kolejny awans w rankingu wpływ miała m.in. wyjątkowa możliwość wysłania przesyłek do 183 krajów na świecie, a także odnotowany w ostatnim roku wzrost ruchu przesyłek listowych. Dzięki porozumieniu z Pocztą Chińską Poczta Polska dostarcza też przesyłki e-commerce z Azji do 32 krajów europejskich za pomocą transportu drogą lądową.