Strona główna » Poczta Polska wraz z PWPW wydała znaczek upamiętniający ofiary Katastrofy Smoleńskiej < powrót

Poczta Polska wraz z PWPW wydała znaczek upamiętniający ofiary Katastrofy Smoleńskiej

Aktualność z dnia: 12.04.2017
Share on FacebookShare on Google+

teaserW siódmą rocznicę Katastrofy Smoleńskiej do obiegu trafił znaczek „Pamiętamy 10.04.2010”, którym Poczta Polska uczciła pamięć wszystkich ofiar tej tragedii.

10 kwietnia 2010 roku o świcie samolot z delegacją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, lecącą na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, uległ katastrofie na lotnisku w Smoleńsku.

Zginęli wszyscy będący na pokładzie.

Śmierć poniosła Para Prezydencka – profesor Lech Kaczyński i jego żona Maria Kaczyńska – oraz ostatni Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, a także ministrowie, parlamentarzyści wszystkich ugrupowań politycznych, przedstawiciele duchowieństwa, dowódcy wojskowi i inne osoby pełniące ważne funkcje publiczne i społeczne, funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu, członkowie załogi samolotu.

Emisja filatelistyczna Poczty Polskiej „Pamiętamy 10.04.2010” jest skromnym upamiętnieniem ofiar katastrofy smoleńskiej i hołdem oddanym tym wszystkim, którzy zginęli, wykonując swoje obowiązki wobec Ojczyzny i Rodaków.

***

Emisję filatelistyczną Poczty Polskiej „Pamiętamy 10.04.2010”, honorującą ofiary katastrofy smoleńskiej, można nabyć w okolicznościowym folderze, który jest już dostępny w sklepach filatelistycznych na terenie kraju oraz w sklepie internetowym: http://filatelistyka.poczta-polska.pl/sklep_pl/850,1,1000003805,31,31,83

Znaczek jest wspólną emisją Poczty Polskiej S.A. i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. – Wyłącznego Mecenasa Wydania.