Strona główna » Poczta Polska zaangażowana w Szczyt Klimatyczny w Katowicach < powrót

Poczta Polska zaangażowana w Szczyt Klimatyczny w Katowicach

Aktualność z dnia: 04.12.2018
Share on Facebook

Konferencja Narodow Zjednoczonych COP24 kartkaOd 2 do 14 grudnia br. w Katowicach odbywa się 24. Konferencja Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu  – COP24. Udział w tym wydarzeniu weźmie ponad 30 tys. gości z blisko 200 krajów, m.in. przedstawiciele nauki, biznesu, organizacji pozarządowych oraz ekologicznych. Obecna na tym Szczycie będzie również Poczta Polska.

Z okazji odbywającej się w Katowicach konferencji Poczta Polska 3 grudnia br. wprowadziła do obiegu specjalną kartkę z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej. Kartka został wydana w nakładzie 8 tys. szt. Autor grafiki Karol Tabaka przedstawił charakterystyczne dla Katowic elementy architektury: Spodek, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Osiedle Walentego Roździeńskiego oraz Dworzec Główny PKP. Ilustracje tych obiektów zostały wkomponowane w zielony krajobraz. W polu znaczkowym kartki umieszczono oficjalny logotyp konferencji COP24.

Natomiast za bezpieczeństwo uczestników Konferencji, przybywających z zagranicy przez Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach odpowiada Poczta Polska. W ramach kontraktu, ponad 100 Operatorów Kontroli Bezpieczeństwa z Pionu Poczta Polska Ochrona, obsługuje obiekt przez całą dobę, przez 7 dni w tygodniu.