Strona główna » Przekaż 1% dla podopiecznych Fundacji Pocztowy Dar < powrót

Przekaż 1% dla podopiecznych Fundacji Pocztowy Dar

Aktualność z dnia: 09.03.2017
Share on FacebookShare on Google+

300x3001% naszego podatku to wirtualne pieniądze, które realnie mogą wesprzeć fundacje, stowarzyszenia i inne Organizacje Pożytku Publicznego (OPP). Wpisując KRS wybranej organizacji, decydujemy kto i na co wykorzysta nasze pieniądze. Jeśli tego nie zrobimy, podatek i tak trafi do Skarbu Państwa.

Fundacja Pocztowy Dar

Od 2013 r. pieniądze z 1% może zbierać fundacja Pocztowy Dar. Rokrocznie, dzięki dobroczynności podatników, na jej konto wpływa w ten sposób kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych, które wykorzystywane są m.in. na pomoc potrzebującym Pocztowcom.

Do tej pory pieniądze zebrane w ramach 1% zostały przeznaczone m.in. na cele zdrowotne i pomoc doraźną dla kilkuset osób, którym nasza Fundacja pomogła odzyskać nadzieję na normalne, często choć trochę lepsze życie.

Fundacja kieruje swoją pomoc do dzieci dotkniętych ciężkimi chorobami (mózgowe porażenie dziecięce, autyzm, zespoły wad wrodzonych, mukowiscydoza), które często zmagają się z poważną niepełnosprawnością.

Nawet niewielkie kwoty pomagają zrealizować marzenia podopiecznych Fundacji o turnusie rehabilitacyjnym czy nowym sprzęcie rehabilitacyjnym. Dorośli podopieczni „Pocztowego Daru” również mogą się cieszyć ze wsparcia w zakresie walki o sprawność fizyczną po wypadkach, urazach i w chorobach.

Każdego dnia do Fundacji trafia co najmniej kilka nowych próśb o pomoc. Nie sposób sprostać wszystkim oczekiwaniom, ale każda dodatkowa złotówka na koncie fundacji to większa szansa na to, aby pomóc ludziom których spotkało nieszczęście.

Wszystkie środki, które Pocztowy Dar zbierze w czasie akcji 1% w 2017 r., podobnie jak w ubiegłym roku, zostaną przekazane dla podopiecznych Fundacji. Aby im pomóc, wystarczy w swoim zeznaniu podatkowym wpisać numer KRS 0000370216.

Rozliczając PIT, pamiętajmy o tym, że wokół nas jest wiele osób, które potrzebują pomocy. Jak mówi sentencja nieznanego autora „Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”.