Strona główna » Zapraszamy na widowisko „Wolność we krwi” < powrót

Zapraszamy na widowisko „Wolność we krwi”

Aktualność z dnia: 10.08.2018
Share on Facebook

WWK_PLAKAT_PARTNERZY_NOWY15 sierpnia 2018 r. na pl. Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się widowisko „Wolność we krwi”. Akcja widowiska skupia się wokół losów zwykłej polskiej rodziny ukazanych w kontekście wybranych wydarzeń historycznych i ekonomicznych z lat 1918-2018. W scenach fabularyzowanych wystąpią aktorzy i piosenkarze, m.in.  Radosław Pazura, Dominika Ostałowska, Kazimiera Utrata, Joanna Moro, Artur Chamski, Darek Kordek. Spektakl wzbogacą efekty dźwiękowe, projekcje wizualne i znane utwory muzyczne. 

Widowisko rozpocznie się o godz. 20.30 (godz. 17.00 – otwarcie bramek). O godz. 18.00 zostanie otwarta strefa My Polacy, w której będzie można m.in.: nabyć okolicznościowe monety oraz wziąć udział w licznych atrakcjach, np.: poznać proces powstawania monet i banknotów, uzyskać spersonalizowaną kartę okolicznościową, stanowiącą pamiątkę z udziału w wydarzeniu, poznać tajniki produkcji papieru zabezpieczonego, porozmawiać z projektantką banknotów, zobaczyć bus Caritas – mobilną ambasadę Niepodległej, obejrzeć prezentację nowoczesnego sprzętu wojskowego i policyjnego czy zrobić sobie zdjęcie w niepodległościowej fotobudce.

Poczta Polska jako partner wydarzenia wystawi swoje stoisko promocyjno-handlowe. Na stoisku dostępne będą artykuły patriotyczne i walory filatelistyczne o charakterze patriotycznym. Wstęp wolny.

Transmisję z wydarzenia będzie można obejrzeć również na telebimach w 16 miastach Polski, w których zorganizowane zostaną lokalne pikniki rodzinne. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.

image012 image033 image036