Strona główna » Aplikacja mobilna < powrót

Aplikacja mobilna

Share on Facebook

Internetowa aplikacja mobilna to narzędzie, które umożliwia w każdym momencie zdalny dostęp do informacji o przesyłkach i paczkach nadawanych za pośrednictwem Poczty Polskiej lub jej partnerów zagranicznych.

Dzięki aplikacji mobilnej Klienci korzystający z szerokiej gamy urządzeń uzyskują szybki i prosty dostęp do informacji o swoich przesyłkach. W telefonie można teraz sprawdzić, czy przesyłka została już doręczona. Wystarczy wprowadzić jej numer, a system przekaże wszystkie informacje na temat etapu realizacji usługi. Historia wyszukiwanych przesyłek jest zapisywana i prezentowana przy każdym kolejnym uruchomieniu aplikacji.

Aplikacja umożliwia również lokalizację na mapie cyfrowej placówki pocztowej znajdującej się w kręgu zainteresowania klienta, wraz informacją o godzinach pracy placówki i telefonach kontaktowych.

Główne funkcjonalności aplikacji:

●    śledzenie przesyłki,
●    wyszukiwanie najbliższych placówek pocztowych,
●    wyszukiwanie placówek pocztowych po adresie,
●    dane teleadresowe oraz godziny pracy wyszukanych placówek,
●    nawigacja do wskazanej placówki pocztowej,
●    dostęp do aktualności Poczty Polskiej.

Aplikacja mobilna Poczty Polskiej została oparta na platformie internetowej i nowoczesnych technologiach. Interfejs użytkownika został zaprojektowany pod urządzenia dotykowe, takie jak popularne smartfony i tablety. Działa również na większości innych platform, które posiadają nowoczesną przeglądarkę internetową, czyli na komputerach osobistych, e-czytnikach, konsolach do gier i smart TV.

Rozwiązanie jest proste, darmowe i bezpieczne, a dzięki zastosowaniu otwartych standardów będzie działało w przyszłości także na kolejnych, nowo powstających platformach mobilnych i urządzeniach. W planach jest rozszerzenie funkcjonalności portalu m.in. o wyszukiwanie kodów pocztowych, wezwanie kuriera, przygotowanie przesyłki do nadania i dostęp spersonalizowany.

Aplikacja dostępna jest pod adresem mobilna.poczta-polska.pl

W celu uruchomienia jej na urządzeniu mobilnym oraz utworzeniu skrótu na pulpicie należy:

1)    wprowadzić adres: www.mobilna.poczta-polska.pl do przeglądarki telefonu lub zeskanować poniższy kod:

mobilna.poczta-polska.pl_QR1 2)    dodać stronę do zakładek,

3)    dodać zakładkę jako ikonę do ekranu głównego.

Instrukcja użytkownika dostępna jest tutaj.