Strona główna » Aplikacja mObywatel z nowymi funkcjonalnościami < powrót

Aplikacja mObywatel z nowymi funkcjonalnościami

Aktualność z dnia: 09.05.2019
Share on Facebook

Aplikacja mObywatel została rozbudowana o nową funkcjonalność – pozycję mPojazd, która umożliwia przechowywanie w telefonie cyfrowych kopii dowodu rejestracyjnego i polisy OC. Aplikacja mObywatel to rządowa aplikacja mobilna stworzona i wdrożona przez Ministerstwo Cyfryzacji.

W opcji mPojazd znajdą się informacje nt. samochodu, tj.: marka i model pojazdu, rok produkcji, numer rejestracyjny, numer VIN czy termin badania technicznego oraz informacje o obowiązkowym ubezpieczeniu OC pojazdu, w tym nazwę ubezpieczenia, serię i numer polisy, okres ubezpieczenia oraz jego wariant. Dodatkowo 30 dni przed końcem ważności badania technicznego oraz 30 dni przed końcem ważności ubezpieczenia OC, aplikacja pokaże komunikat z przypomnieniem.

Z mPojazdu mogą korzystać osoby, które są właścicielami lub współwłaścicielami pojazdów. A więc ci, którzy są zarejestrowani w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP) jako posiadacze samochodów, motorów, skuterów itd.

Przypominamy, że od 23 kwietnia br. klienci Poczty Polskiej mogą odbierać przesyłki pocztowe (listy, paczki, w tym usługi kurierskie) w obrocie krajowym i zagranicznym na podstawie dokumentu elektronicznego dostępnego w opcji mTożsamość/mDokument aplikacji mObywatel.

Szczegółowe informacje nt. opcji mPojazd oraz aplikacji mObywatel dostępne są tutaj.