Strona główna » BohaterON – akcja na rzecz Powstańców < powrót

BohaterON – akcja na rzecz Powstańców

Aktualność z dnia: 01.08.2019
Share on Facebook

Konferencja_BohaterON_29.07.2019_Pani_Hanna_Stadnik_ps_HankaPrzed nami IV edycja akcji „BohaterON – włącz historię!”. Poczta Polska po raz kolejny włączyła się w projekt honorujący bohaterów Warszawy.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Już po raz czwarty, każdy kto chce uhonorować uczestnika walk o stolicę, może to zrobić wysyłając kartkę lub list w ramach trwającej od 1 sierpnia do 2 października akcji. Organizatorzy zachęcają do własnoręcznego wykonania kartki lub napisania listu i przesłania na adres Fundacji Sensoria. Istnieje również możliwość napisania bezpłatnej pocztówki do powstańca za pośrednictwem strony www.BohaterON.pl. Wypełnione przez internet pocztówki zostaną wydrukowane i po zakończeniu akcji – razem z nadesłanymi do siedziby Fundacji Sensoria kartkami i listami – przekazane adresatom w formie tradycyjnej.

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych haseł, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. W dzisiejszych czasach coraz trudniej o pamięć i szacunek dla Historii Polski. Wszechobecna utrata podstawowych wartości przytłacza nas na każdym kroku. Oczywiste dla naszych przodków hasła Bóg, Honor, Ojczyzna zaczynają tracić na znaczeniu. Poczta Polska stoi na straży tych haseł i swoją działalnością chce przywrócić ich udział w codzienności każdego Polaka. To na tradycji naszych bohaterskich przodków powinniśmy budować teraźniejszość i przyszłość młodych pokoleń polskich patriotów.