Strona główna » Finanse » Przekazy i usługi płatnicze » Przekazy zagraniczne » Transfer EKSPRES ZAGRANICA < powrót

Transfer EKSPRES ZAGRANICA

Share on Facebook

 

Usługa Transfer EKSPRES ZAGRANICA umożliwia przesłanie pieniędzy do krajów, których wykaz dostępny jest tutaj.

Uprzejmie informujemy, że z dniem 15 kwietnia b.r. zostanie wstrzymana usługa nadawania przekazów zagranicznych w ramach TEZ do następujących krajów: Rosja (kierunek dotychczas wyłączony), Abchazja, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Tadżykistan, Ukraina i Uzbekistan.

Wstrzymanie usługi związane jest z docelowym całkowitym wygaszeniem całej usługi TEZ z dniem 1 czerwca br. (w tym terminie planowane jest zakończenie wszelkich rozliczeń z kontrahentem dostarczającym technologię usługi TEZ).

W dalszym ciągu można nadać pieniądze do Armenii, Białorusi, Kazachstanu za pomocą z przekazu „kartkowego”, a do Ukrainy za pomocą systemu Eurogiro.

W pozostałych wyłączonych kierunkach zapraszamy skorzystanie z usług międzynarodowego przekazu pieniężnego MoneyGram lub RIA.

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Jak skorzystać?

Transfer EKSPRES ZAGRANICA nadać można w placówkach pocztowych, po wypełnieniu odpowiedniego blankietu, który dostępny jest tutaj. Pracownik przyjmie od Ciebie kwotę w złotówkach i przeliczy ją na EUR według aktualnego kursu walut.

Aby wypłata mogła być dokonana pamiętaj, aby podać odbiorcy 16-znakowy kod, który otrzymasz na potwierdzeniu nadania. W celu usprawnienia obsługi transferu za granicą, na blankiecie możesz wpisać numer telefonu odbiorcy (w miejscu poniżej nazwy kraju).

 

Jaki jest termin realizacji?

W przypadku usługi Transfer EKSPRES ZAGRANICA środki są gotowe do wypłaty nie później niż z końcem pierwszego dnia roboczego następującego po dniu nadania.

 

Jaka jest wysokość opłaty?

Wysokość opłaty za przekaz pocztowy zagraniczny wynosi 23,00 zł plus 1% od wartości przekazu.

Szczegółowe ceny dostępne są w cenniku.

Ważne!!

Solidaryzując się z Ukrainą, która padła ofiarą rosyjskiej agresji, od 1 marca br. Poczta Polska bezterminowo zawiesiła wykonywanie wszystkich rodzajów przekazów pieniężnych do Rosji.

 

Do pobrania

Regulamin świadczenia usługi płatniczej Transfer EKSPRES ZAGRANICA

Załącznik do decyzji Nr 34/2018/PS Dyrektora Zarządzającego Pionem Sprzedaży Poczty Polskiej S.A. z dn. 22.05.2018 r. zmieniający decyzję w sprawie wprowadzenia Regulaminu świadczenia usługi płatniczej Transfer EKSPRES ZAGRANICA

Cennik opłat za usługę finansową płatniczą w obrocie zagranicznym Transfer EKSPRES ZAGRANICA

 

Wzory druków

Wzór prawidłowo wypełnionego zagranicznego przekazu pocztowego
Wzór wypełnionego miedzynarodpwego przekazu pocztowego

 

Druk nadania międzynarodowego przekazu pocztowego