Strona główna » Kolejna placówka Poczty Polskiej w Warszawie < powrót

Kolejna placówka Poczty Polskiej w Warszawie

Aktualność z dnia: 10.10.2019
Share on Facebook

part000001 (3)Nowa placówka pocztowa będzie obsługiwać mieszkańców Wilanowa. Urząd Pocztowy Warszawa 154 znajduje się przy ul. Przyczółkowej 219. Stałe poszerzanie sieci placówek pocztowych wpisuje się w strategię spółki. Tylko w tym roku uruchomiono dwie własne placówki pocztowe w stolicy – na Dworcu Centralnym i w Porcie Praskim.

Nowa placówka w Wilanowie będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godz.: 08.00-20.00, oraz w soboty w godz. 08.00-14.00. Jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przed centrum handlowym, w którym jest zlokalizowana, znajduje się duży parking. Położenie w pobliżu Urzędu Dzielnicy Wilanów,  przy głównej drodze prowadzącej z centrum Warszawy, przez Wilanów do Konstancina-Jeziornej oraz sąsiedztwo przyszłego zjazdu z południowej obwodnicy Warszawy, zapewniają doskonałą ekspozycję obiektu oraz bardzo dobry dostęp komunikacyjny.

Mieszkańcy Warszawy mogą obecnie korzystać z usług pocztowych w 255 placówkach Poczty Polskiej, wśród nich trzy są czynne całą dobę, a 27 otwartych jest dłużej niż do 20:00. W galeriach i centrach handlowych zlokalizowanych jest 13 placówek. Dodatkowo w stolicy funkcjonuje 15 Samoobsługowych Stref 24h, w których można wygodnie nadać i odebrać listy oraz paczki, uzyskać informacje o aktualnym statusie przesyłki, a także sprawdzić ceny usług pocztowych. Urządzenia umożliwiają również dostęp do stron internetowych (web kiosk) zawierających kompleksowe informacje o ofercie Poczty Polskiej oraz podmiotów z grupy kapitałowej.

W ostatnich trzech latach utworzono w Warszawie 27 nowych placówek, a zatrudnienie listonoszy wzrosło o ponad 70 pracowników. Trwają prace przygotowawcze w celu uruchomienia kolejnych placówek pocztowych zlokalizowanych w centrach handlowych. W 2019 r. powstało także 6 agencji pocztowych w następujących lokalizacjach: Ziębicka 3 (Bemowo), Okopowa 29A (Wola), Andersena 4 (Bielany), Rayskiego 11 (Bemowo), Ostródzka 252 (Białołęka), Elbląska 37 (Żoliborz).