Strona główna » List od Świętego Mikołaja < powrót

List od Świętego Mikołaja

Aktualność z dnia: 10.11.2014

List_do_Swietego_MikolajaW tym roku Święty Mikołaj odpowie na Wasze listy!

Czy wiesz, gdzie mieszka Święty Mikołaj? W lapońskim miasteczku Rovaniemi, gdzie wraz ze swoimi wiernymi skrzatami przez cały rok szykuje prezenty. Co wieczór siada przy kubku kakao z Panią Mikołajową i chrupiąc pierniczki czyta listy od dzieci z całego świata. Ostatnio Mikołaj stwierdził, że żaden list nie powinien pozostać bez odpowiedzi.

W tym roku możesz sprawić, że Święty Mikołaj napisze do Twojego dziecka, wnuczka czy przyjaciela. Na jego lapoński adres przychodziło ponad 50 000 listów z Polski, dzięki czemu Mikołaj świetnie opanował nasz język. W tym roku Poczta Polska umożliwia skorzystanie swoim klientom z usługi Poczty Fińskiej (Itella Posti). Teraz bliska Ci osoba może otrzymać list z dalekiej północy napisany po polsku!

Usługa dostępna jest w dwóch opcjach:

 1. List od Świętego Mikołaja – w którym Mikołaj snuje świąteczną opowieść, zdradza nam swój przepis na świąteczne ciasteczka i kończy radosnymi życzeniami bożonarodzeniowymi z koła podbiegunowego. List wysyłany jest w specjalnej świątecznej kopercie opatrzonej fińskim świątecznym znaczkiem bożonarodzeniowym, datownikiem Głównego Urzędu Poczty Świętego Mikołaja z koła podbiegunowego. Podpisuje go sam Święty Mikołaj.
 2. List od Świętego Mikołaja z kalendarzem – który oprócz opisanego powyżej listu zawiera również kolorowy kalendarz na każdy miesiąc 2015 roku z zaznaczonymi świętami obchodzonymi przez Mikołaja w Finlandii.

Jak powiadomić Świętego Mikołaja o tym, do kogo ma napisać?

Zamówienie możesz złożyć na tej stronie lub w placówce pocztowej.

Wystarczy:

 • podać dane szczęśliwego adresata (imię i nazwisko oraz pełne dane adresowe osoby, do której ma napisać Mikołaj). Dane te znajdą się na kolorowej kopercie opatrzonej oryginalnym, fińskim, świątecznym znaczkiem i datownikiem z koła podbiegunowego,
 • wybrać zawartość przesyłki (List od Świętego Mikołaja bądź List od Świętego Mikołaja z kalendarzem. List z kalendarzem dostępny jest w limitowanej wersji 5 000 sztuk),
 • wybrać termin doręczenia przesyłki (przed Mikołajkami lub Świętami Bożego Narodzenia),
 • podać dane osoby zamawiającej (imię i nazwisko oraz pełne dane adresowe),
 • dokonać płatności (przelewem elektronicznym – w przypadku składania zamówień przez stronę internetową – bądź gotówką – w przypadku składania zamówień w placówce pocztowej).

Klienci Poczty Polskiej zapłacą za usługę dużo mniej niż zamawiający z innych krajów:

 • cena listu z dołączonym kalendarzem na przyszły rok wynosi 27,90 zł (Uwaga, nakład kalendarzy został już wyczerpany).
 • cena listu bez kalendarza to jedynie 19,90 zł.

Pamiętaj! W grudniu Święty Mikołaj jest niezwykle zapracowany. Musi oporządzić renifery, zapakować prezenty, zweryfikować listę grzecznych dzieci.  Dlatego, jeśli chcesz:

 • sprawić bliskim niespodziankę na Mikołajki, złóż zamówienie do 21.11.2014 r.;
 • by adresat otrzymał list na Święta Bożego Narodzenia, złóż zamówienie do 10.12. 2014 r.

Wyobraź sobie minę swojego dziecka, chrześniaka, siostrzenicy, wnuka, gdy otworzy list z Laponii od samego Świętego Mikołaja!

Szczegółowe informacje o usłudze znajdziesz na stronie Poczty Fińskiej.

Daj znać Mikołajowi, że chcesz zamówić list -> ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE 

W razie dodatkowych pytań skontaktuj się z nami pod adresem mailowym: Info.mikolaj@poczta-polska.pl