Strona główna » Międzynarodowy Dzień Pisania Listów < powrót

Międzynarodowy Dzień Pisania Listów

Aktualność z dnia: 09.10.2019
Share on Facebook

tydzien-pisania-listow-1_reference9 października przypada Międzynarodowy Dzień Pisania Listów. To dobra okazja do tego by najbliższym oraz znajomym zrobić niespodziankę w postaci odręcznie napisanego listu. Wystarczy zdobyć kartkę, długopis i kopertę, by sprawić niecodzienny prezent.

Następnie zaadresuj list i wyślij go w najbliższej placówce pocztowej. Jeśli nie znasz kodu pocztowego dla danego adresu możesz znaleźć go tutaj.

Zachęcamy także do włączenia się w akcję  #SzanownyPanieGrzegorzu . Zorganizowaliśmy na Facebooku i Instagramie akcję wysyłania kartek do podopiecznego Fundacji Pocztowy Dar, Pana Grzegorza Słowika. Obecnie Pan Grzegorz zamieszkał w domu opieki, ponieważ wymaga całodobowej opieki i rehabilitacji. Jego największą życiową pasją jest zbieranie kartek pocztowych. Ma ich już prawie 1000 szt. Kolekcja ciągle się powiększa. Kolekcjonowanie daje Panu Grzegorzowi naprawdę wiele radości w codziennym życiu. Wyobraźcie sobie, jak szczęśliwy będzie Pan Grzegorz, gdy tej jesieni otrzyma mnóstwo kartek z całej Polski!

Kartki należy wysyłać na adres:

Grzegorz Słowik

Dom Pomocy Społecznej „Jedlina”

Mienia 300

05-319 Cegłów

Zachęcamy do odwiedzenia najbliższej placówki pocztowej, którą możesz znaleźć tutaj, by wysłać list albo kartę w ten wyjątkowy dzień.

Dodatkowo Ci, którzy włączą się w akcję wysyłek kartek do Pana Grzegorz oraz  wrzucą zdjęcia swoich kartek na FB i Instagram, oznaczą Pocztą Polską i dodadzą hasztag: #SzanownyPanieGrzegorzu będą mogli zdobyć paczkę pocztowych niespodzianek. Szczegóły akcji dostępne są tutaj.