Strona główna » Nie skacz na pocztę – poleć do skrzynki! < powrót

Nie skacz na pocztę – poleć do skrzynki!

Aktualność z dnia: 02.07.2012

Zbliżają się wakacje. Czas urlopów i wyjazdów. Jednak po powrocie z wypoczynku zdarza się, że zastajemy w swojej skrzynce na korespondencję plik listów i awizowanych przesyłek poleconych. Podobnie, gdy wracamy po pracy i znajdujemy w skrzynce awizo musimy fatygować się na pocztę po nasze listy polecone.

Jak temu zaradzić, by zaoszczędzić przede wszystkim swój czas, a przesyłkę mieć w dłoniach bez dodatkowego wysiłku? Wystarczy złożyć pisemne „żądanie” doręczania przesyłek poleconych bez potwierdzenia odbioru.

W Poczcie Polskiej istnieje możliwość otrzymywania korespondencji poleconej bezpośrednio do skrytki. Dlatego mówimy naszym Klientom – wrzuć swój „polecony do skrzynki”.

Jak to zrobić?

  • wypełnij druczek, który dostępny jest w Twojej placówce, u listonosza, na stronie internetowej lub Facebook’u Poczty Polskiej,
  • złóż go na poczcie lub oddaj listonoszowi,
  • odbierz specjalną naklejkę,
  • umieść naklejkę na swojej skrzynce.

I w trzy dni, od daty złożenia „żądania”, korespondencja polecona powędruje bezpośrednio do Twojej skrzynki.

Mam nadzieję, że akcja „Polecony do skrzynki” przyczyni się do wzrostu zainteresowania naszych klientów taką formą doręczania listów – mówi Agnieszka Piaskowska, dyrektor zarządzający Pionem Rozwoju Usług Pocztowych w Poczcie Polskiej – jest to rozwiązanie, z którego warto skorzystać. Nasi Klienci zaoszczędzą czas – przesyłka polecona będzie w skrzynce. Dodatkowo, eliminując konieczność wystawiania papierowych druków pocztowego awiza, wspólnie zadbamy o lasy.