Strona główna » Od 1 maja br. przesyłki GLOBAL Exprès będzie można wysyłać także do Rumunii < powrót

Od 1 maja br. przesyłki GLOBAL Exprès będzie można wysyłać także do Rumunii

Aktualność z dnia: 30.04.2021
Share on Facebook

Poczta Polska rozszerza zasięg działania usługi GLOBAL Expres o kolejny kraj. Od 1 maja 2021 roku Klienci Poczty Polskiej zyskają możliwość nadawania przesyłek także do Rumunii. Usługa będzie dostępna łącznie już dla 45 krajów.

GLOBAL Expres to listowa przesyłka nierejestrowana umożliwiająca wysyłanie za granicę korespondencji, dokumentów oraz towarów o masie nieprzekraczającej 2 kg. Usługa wprowadzona została do oferty Poczty Polskiej w 2014 r. Z roku na rok odnotowujemy systematyczny wzrost wolumenu sprzedaży usługi i stopniowo rozszerzamy listę obsługiwanych państw. Oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i umownych.

Korzyści dla klientów

Największe atuty usługi to atrakcyjna cena i możliwość śledzenia przesyłki za pośrednictwem strony internetowej Poczty Polskiej na całej drodze od momentu nadania, aż po doręczenie adresatowi poza granicami kraju. Dodatkowo nadawca otrzyma informację o doręczeniu przesyłki mailem albo SMS-em. Przesyłki GLOBAL Expres mogą być nadawane bezpośrednio do adresata, na skrytkę pocztową albo na poste restante. Jeśli doręczenie przesyłki jest niemożliwe, wróci ona do nadawcy bez pobierania opłaty za zwrot przesyłki.

Więcej szczegółów dotyczących usługi GLOBAL Expres można znaleźć tutaj.

Jednocześnie informujemy, że w związku z obecną sytuacją panującą na świecie, usługa GLOBAL Expres została czasowo zawieszona do niektórych krajów. Szczegółowe informacje są dostępne tutaj.

Poczta Polska dokłada wszelkich starań, aby umożliwić Klientom międzynarodową wymianę korespondencji. Przez cały czas analizujemy sytuację i pozostajemy w stałym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi, by sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów.