Strona główna » Poczta Polska obniża koszty zarządzania flotą służbowych aut < powrót

Poczta Polska obniża koszty zarządzania flotą służbowych aut

Aktualność z dnia: 17.07.2012

Poczta Polska ogłosiła przetarg na wynajem długoterminowy samochodów służbowych. Spółka obniży dzięki temu o 10 proc. rocznie koszty zarządzania służbową flotą.

Poczta rozpisała właśnie przetarg na wynajem długoterminowy do 75 aut osobowych przeznaczonych do obsługi administracyjnej. Decydującym kryterium w przetargu jest cena. Wynajem długoterminowy to nowoczesny sposób pozyskiwania floty stosowany przez wiele firm na rynku.

Poczta Polska zmieniła również regulamin przydziału aut służbowych i określiła jasne kryteria dostępu do nich. Będzie mniej osób uprawnionych do korzystania z aut i miesięczne opłaty za używanie ich do celów prywatnych.

W 2011 roku, spółka posiadała 97 samochodów osobowych. Średni wiek tych pojazdów obecnie przekracza 9 lat, jednak ze względu na zużycie wynikające z osiąganych przebiegów, wymagają one przeprowadzania kosztownych napraw. Zdecydowana większość z nich ma przejechanych więcej niż 200 tys. kilometrów, co powoduje wyższe koszty eksploatacji. Po dokonaniu wyceny samochody te będą sprzedane w formie licytacji.