Strona główna » Poczta Polska złożyła korzystniejsza ofertę od konkurencji w przetargu na obsługę sądów < powrót

Poczta Polska złożyła korzystniejsza ofertę od konkurencji w przetargu na obsługę sądów

Aktualność z dnia: 28.10.2015
Share on Facebook

Restrukturyzacja Poczty Polskiej przynosi efekty. Spółka, działając na najbardziej konkurencyjnym rynku, wygrywa ofertą z prywatnymi firmami znanymi ze stosowania tzw. umów śmieciowych przy zatrudnianiu pracowników.

Poczta Polska przez ostatnie dwa lata zrestrukturyzowała się na tyle, że dziś wygrywa kolejne przetargi. Właśnie złożyła najkorzystniejszą ofertę w największym zamówieniu na rynku pocztowym, czyli na obsługę polskich sądów. Firma dokonała kalkulacji kosztów zgodnie z przyjętymi na rynku standardami.

– Zaproponowaliśmy rynkową i bardzo korzystną ofertę, mając świadomość roli Poczty Polskiej jako firmy kluczowej dla infrastruktury krytycznej państwa i służby dla obywateli w tym specyficznym i arcyodpowiedzialnym przetargu. Obsługa polskiego wymiaru sprawiedliwości to ponadstandardowe wyzwanie, którego jakość świadczenia przekłada się na zaufanie obywateli do państwa, czego Poczta Polska jako narodowy operator ma świadomość. Cieszymy się, że dzięki ofercie Poczty Polskiej budżet państwa zaoszczędzi znaczne środki – podkreśla Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej. Według niego potencjalny wybór Poczty Polskiej na firmę obsługującą to zlecenie zakończy dwuletni bałagan.

Poczta Polska jest przygotowana, także w aspekcie Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru przez listonoszy za pomocą tabletów, do świadczenia obsługi listów nadawanych przez wymiar sprawiedliwości od 2016 roku.

– Ten przetarg to ważny element w rozwoju Poczty Polskiej. Będziemy walczyć o nasze miejsce na rynku, poszukując dodatkowych źródeł przychodu, rozwijając usługi finansowe i zdobywając kontrakty nie tylko na obsługę listów, ale przede wszystkim – paczek – dodaje Zbigniew Baranowski.

Poczta Polska w tym roku wygrała konkurs na operatora wyznaczonego organizowany przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, zdobywając 210 na 220 punktów. Oznacza to, że przez kolejne 10 lat Polacy będą mogli korzystać z bezpiecznych usług pocztowych po przystępnych cenach na terenie całego kraju. Firma, nie otrzymując żadnych dotacji z budżetu państwa, od pięciu lat osiąga dodatnie wyniki finansowe zatrudniając blisko 80 tys. osób na umowach o pracę.