Strona główna » „Pocztowa Gwiazdka” – podsumowujemy akcję < powrót

„Pocztowa Gwiazdka” – podsumowujemy akcję

Aktualność z dnia: 11.01.2021
Share on Facebook

FUNDACJA_PD_1200x800Pod koniec grudnia zakończyła się 3 edycja akcji dobroczynnej „Pocztowa Gwiazdka”. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby pomimo wyjątkowych czasów potrzebujący Pocztowcy otrzymali podarunki, a wraz z nimi choć odrobinę nadziei na lepsze jutro.

Do tegorocznej edycji akcji „Pocztowa Gwiazdka” zostało zgłoszonych ostatecznie 58 rodzin.  Podarunki otrzymało 47 rodzin. 11 rodzin, z powodu chorób i niepełnosprawności, wymaga aktualnie pilnego wsparcia finansowego przeznaczonego na leczenie. Dla nich i wielu innych Rodzin zgłoszonych do akcji, Fundacja „Pocztowy Dar” przeznaczy środki finansowe na  pomoc w ratowaniu zdrowia i życia. Pierwsze wnioski o przyznanie pomocy – niezbędne do tego, aby „Pocztowy Dar” mógł jej udzielić – już wpłynęły i  w najbliższych dniach rodziny otrzymają stosowną pomoc.

W 2020 w ramach „Pocztowej Gwiazdki” obdarowane rodziny otrzymały m.in. :

  • sprzęt edukacyjny do rozwoju i nauki mowy dla chorych dzieci,
  • sprzęt AGD (m.in. pralki, zmywarkę, maszynkę do mielenia mięsa, wielofunkcyjny robot kuchenny),
  • łóżko do spania dla niepełnosprawnej osoby,
  • opał na zimę,
  • karty podarunkowe do sieci supermarketów.

Akcję sfinansowała Fundacja „Pocztowy Dar” oraz 103 Pracowników, którzy przekazali na specjalne subkonto łącznie 10 584 zł.

Pocztowa Gwiazdka to projekt dobroczynny, realizowany przez Fundację „Pocztowy Dar” i Pocztowców. Pomagamy pocztowym rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, m.in. w związku z poważną chorobą – swoją, dziecka czy innego członka rodziny. Przygotowujemy dla nich paczki, w których znajduje się to czego im brakuje na co dzień i na najpiękniejsze święta w roku.

„Pocztowa Gwiazdka” odbywa się raz w roku, ale pomagać – za pośrednictwem Fundacji „Pocztowy Dar” – można przez cały rok. Sposobów na wsparcie jest kilka. Można pomagać m.in. wpłacając środki na cele statutowe Fundacji oraz przekazać 1 % podatku podczas wypełniania zeznania podatkowego.

Jak przekazać jeden procent? To bardzo proste!

Wystarczy, że w odpowiedniej rubryce formularza zeznania podatkowego wpiszesz:

  • numer KRS:  0000370216
  • nazwę Fundacji: Pocztowy Dar
  • kwotę 1% swojego podatku

Twój dar pomoże podopiecznym Fundacji w walce z trudną codziennością.