Strona główna » Wirtualna Triada Sportowa Poczty Polskiej – urodziny króla Zygmunta II Augusta i cel dobroczynny < powrót

Wirtualna Triada Sportowa Poczty Polskiej – urodziny króla Zygmunta II Augusta i cel dobroczynny

Aktualność z dnia: 04.10.2021
Share on Facebook

1190-670Poczta Polska, wraz z Partnerami z Grupy Kapitałowej Spółki, po raz kolejny organizuje wirtualne wydarzenie sportowe dla pracowników i ich bliskich oraz sympatyków firmy – Wirtualną Triadę Sportową. Podobnie jak w ubiegłym roku, celem organizacji tej sportowej inicjatywy jest uczczenie kolejnej rocznicy urodzin założyciela Poczty Polskiej – króla Zygmunta II Augusta – oraz pomoc finansowa dla beneficjentów Fundacji „Pocztowy Dar” i lokalnych klubów sportowych. Wirtualna Triada Sportowa odbędzie się w terminie 16-31 października br.

Wirtualne wydarzenia Poczty Polskiej, zapoczątkowane w ubiegłym roku, to próba znalezienia w czasie pandemii alternatywy dla organizowanego od wielu lat w sposób tradycyjny biegu Poczty Polskiej. W 2020 roku wydarzenie organizowane dla pracowników, po raz pierwszy zastąpił otwarty bieg, w którym każdy mógł wziąć udział w dowolnym miejscu i na wybranym przez siebie dystansie (2 km, 5 km, 10 km albo triada biegowa). W dniach od 10-18 września ubiegłego roku z Pocztą Polską pobiegło łącznie ponad 1400 osób. Tym samym był to jeden z największych biegów wirtualnych zorganizowanych w Polsce w 2020 roku.

W tym roku, biorąc pod uwagę popularność Wirtualnego Biegu oraz pozytywne opinie samych uczestników, Poczta organizuje wirtualne wydarzenie nie tylko dla miłośników biegania. W Wirtualnej Triadzie Sportowej mogą wystartować także osoby, które lubią maszerować i jeździć na rowerze albo wszystkie z trzech dyscyplin (marsz, bieg, jazda na rowerze). Każdy znajdzie także odpowiedni dla siebie dystans – 2 km (bieg), 5 km (bieg, marsz), 10 km (bieg, marsz, jazda na rowerze) lub 15 km (jazda na rowerze). W trzech dyscyplinach można wystartować na dowolnych dystansach albo na dystansie premiowanym: 5 km marsz – 10 km bieg – 15 km jazda na rowerze. Wydarzenie trwa dwa tygodnie, od 16 do 31 października. Partnerami Triady są Spółki z Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej: Envelo, Postdata, Bank Pocztowy, Poczta Polska Dystrybucja i Pocztylion- Arka PTE.

Triada to przede wszystkim inicjatywa sportowa celebrująca święto Poczty Polskiej (501. urodziny króla Zygmunta II Augusta, którego postać związana jest z powstaniem Poczty Polskiej), ale także zachęcająca do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Mimo, że nie są to typowe zawody sportowe, osoby, które lubią rywalizować mogą powalczyć o puchary na najdłuższych dystansach w poszczególnych dyscyplinach oraz w triadzie na dystansie premiowanym (5 km marsz-10 km bieg-15 km jazda na rowerze). Każdy z uczestników Triady otrzyma też pamiątkowy medal wraz z zestawem upominków (m.in. chusta biegowa, wydawnictwo filatelistyczne, pamiątkowy nr startowy).

Podobnie jak w ubiegłym roku, 5 zł z każdego pakietu startowego zostanie przeznaczone na pomoc dla podopiecznych Fundacji „Pocztowy Dar”. Za jej pośrednictwem lokalne kluby sportowe otrzymają pomoc, która ułatwi im funkcjonowanie i treningi dla małych i trochę większych miłośników sportu. Pakiet startowy w zależności od tego, czy uczestnik wybierze udział w jednej dyscyplinie czy w trzech kosztuje 49 zł lub 59 zł. Za dodatkową opłatą można będzie także zakupić okolicznościową koszulkę techniczną wysokiej jakości.

W ubiegłym roku z pieniędzy z pakietów i indywidualnych wpłat od uczestników Wirtualnego Biegu zebranych zostało łącznie ponad 13 974 złotych, które trafiły do dwóch klubów piłkarskich i jednego lokalnego klubu tanecznego. Możliwość dodatkowych wpłat na Fundację uruchomiona została także w tym roku.

Do udziału w Wirtualnej Triadzie Sportowej Poczty Polskiej można się zapisać za pośrednictwem strony www.biegpocztypolskiej.pl do ostatniego dnia trwania wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy do sportowej rywalizacji i pomocy.

udostępnij