Strona główna » Zgłoś miejsce na automat paczkowy Poczty Polskiej < powrót

Zgłoś miejsce na automat paczkowy Poczty Polskiej

Aktualność z dnia: 20.07.2021
Share on Facebook

300x300 paczkomaty wwwPoczta Polska, w związku z planowaną budową sieci automatów paczkowych, poszukuje lokalizacji – miejsc instalacji urządzeń do odbioru i nadawania paczek. W tym celu, na stronie internetowej Odbiór W Punkcie, dziś został udostępniony specjalny formularz, dzięki któremu spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, deweloperów, samorządy lokalne oraz właścicieli nieruchomości mogą zgłosić optymalne miejsce pod automat paczkowy. Do końca 2022 roku Poczta Polska udostępni 2000 automatów, które uzupełnią szeroką sieć punktów odbioru przesyłek.

Usługi kurierskie, ekspresowe i paczkowe (KEP), obok usług logistycznych i cyfryzacji, są jednym z głównych obszarów strategicznego rozwoju obranego przez Pocztę Polską na lata 2021-2023. Rosnący trend zakupów internetowych, ściśle powiązany z oczekiwaniami klientów w zakresie wygodnej dostawy zamówionego towaru, wyznacza bieżące standardy logistyczne i przyspiesza działania Spółki w zakresie rozwoju kolejnego kanału dostaw – do automatów paczkowych.

Poczta Polska S.A. zapewni w ten sposób kompleksową ofertę, doręczając przesyłki pod adres do największej w Polsce sieci punktów odbioru, czy do automatów paczkowych, przez co systematycznie zwiększy swój udział w rynku kurierskim.

Poszukując najlepszych rozwiązań dla klientów, z perspektywy komfortu i wygody odbioru przesyłek, Poczta Polska S.A. zaprasza do współpracy spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, deweloperów, samorządy lokalne oraz właścicieli nieruchomości, posiadających miejsce do instalacji automatu paczkowego na terenie osiedli mieszkaniowych, w pobliżu rozwiniętej zabudowy komercyjnej lub mieszkalnej, centrów komunikacyjno-przesiadkowych, pasaży handlowych.

Wszystkie zgłoszone miejsca będą analizowane indywidualnie, uwzględniając kluczowe dla wygody i komfortu klienta kryteria, a także z uwagi na istniejącą w okolicy infrastrukturę, tj.:

  • lokalizacja,
  • dostępność 24h/7 dni w tygodniu,
  • dogodny podjazd dla kuriera lub ogólnodostępny parking,
  • możliwość podłączenia do sieci elektrycznej,
  • minimalnie 5 m.b. powierzchni z możliwością rozbudowy.

Uzgodnienia formalne z właścicielami nieruchomości będą realizowane indywidualnie, po zakwalifikowaniu lokalizacji do instalacji automatu paczkowego.

Miejsca na automaty paczkowe można zgłaszać poprzez formularz dostępny tutaj