Strona główna » Znaczek Poczty Polskiej z filatelistycznym Oskarem < powrót

Znaczek Poczty Polskiej z filatelistycznym Oskarem

Aktualność z dnia: 07.07.2014

arkusikZnaczek z emisji „Światowy Dzień Poczty – 455 lat Poczty Polskiej” został uznany najpiękniejszym na świecie w prestiżowym,  44. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Filatelistycznej we włoskim Asiago.

Nagrodzony znaczek został wydany z okazji 455. rocznicy istnienia Poczty Polskiej. Przedstawione przez artystkę plastyk Agnieszkę Sancewicz, słoje przeciętego pnia dębu w sposób symboliczny odnoszą się do tradycji i długowieczności firmy.

Tytuł „Najpiękniejszego znaczka na świecie” jest kolejnym wyróżnieniem dla Poczty Polskiej w tym konkursie. W ubiegłych latach laury otrzymała wydana w 2012 r. zielona, pachnąca jałowcem emisja z żubrem, w 2009 r. wydana na dzień zakochanych emisja „Kocham Cię”; wcześniej – emisja upamiętniająca zjazd stowarzyszenia PostEurop w Krakowie w 2008 roku, emisja „Dzień Ziemi w Polsce” w 2007 r. oraz znaczek „Piękna jesteś rzeko Wisło” z 1982 r.

Z okazji przyznania nagrody, od dziś do wyczerpania zapasów Poczta Polska rozpoczyna wyprzedaż nagrodzonego waloru filatelistycznego. Znaczek można nabyć m.in. w internetowym sklepie filatelistycznym.

Specyfikacja znaczka:

autorka projektu znaczka:  Agnieszka Sancewicz
liczba znaczków: 1
wartości: 4,60 zł
nakład:  420.000 sztuk
technika druku: rotograwiurowa
format znaczka: 39,5 x 31,25 mm
arkusz sprzedażny – 12 szt. znaczków
papier: fluorescencyjny
data wprowadzenia do obiegu: 18 października 2013 r.