Strona główna » „Międzynarodowa Wystawa Astana EXPO 2017” na znaczku pocztowym < powrót

„Międzynarodowa Wystawa Astana EXPO 2017” na znaczku pocztowym

Aktualność z dnia: 16.06.2017
Share on FacebookShare on Google+

znaczek-z-perforacją2-W dniach 10 czerwca – 10 września w stolicy Kazachstanu odbywa się Międzynarodowa Wystawa Astana EXPO 2017. Z tej okazji Poczta Polska 16 czerwca br. wprowadziła do obiegu znaczek wraz z kopertą FDC (Pierwszego Dnia Obiegu) i datownikiem.

Tematem przewodnim Wystawy jest „Energia Przyszłości” w co wpisują się: redukcja emisji CO2, życie zgodnie z zasadami efektywności energetycznej oraz energia dla wszystkich. Zalesianie i czyste technologie węglowe, w tym perowskity, błękitny węgiel i grafen to główne wątki polskiej prezentacji wystawowej. Zainspirowały one projektanta znaczka, Andrzeja Gosika do przedstawienia na nim kompozycji drzewa wyrastającego ponad warstwami ziemi oraz wieży „Bajterek”, jednego z symboli architektonicznych Astany, na tle nieba z odwzorowaniem atomów grafenu.

Znaczkowi towarzyszą cztery przywieszki nawiązujące do motywów polskiego stoiska Wystawy zatytułowane „Zasoby Naturalne”, „Grafen”, „Błękitny Węgiel” oraz „Rewitalizacja terenów pokopalnianych”.

Znaczek emisji „Międzynarodowa Wystawa Astana EXPO 2017” zostanie zaprezentowany publiczności podczas Wystawy w Pawilonie Polskim EXPO 17 czerwca 2017 r.

To i inne wydawnictwa Poczty Polskiej można nabyć w wyznaczonych placówkach Poczty Polskiej i sklepie internetowym: http://www.filatelistyka.poczta-polska.pl