Strona główna » Paczki i listy » Przesyłki zagraniczne < powrót

Przesyłki zagraniczne

W związku utrudnieniami w transporcie i przywracaniem transportu lotniczego Poczta Polska realizuje usługi zagraniczne w ograniczonym zakresie. Aktualne informacje o możliwościach wysyłki przesyłek zagranicznych dostępne są tutaj.

Poczta Polska z przykrością informuje, iż w związku z sytuacją geopolityczną oraz nieprzyjaznymi działaniami Republiki Białorusi względem Rzeczypospolitej Polskiej, a także w związku z utrudnieniami na granicy polsko-białoruskiej, należy spodziewać się opóźnień w doręczaniu wszystkich przesyłek kierowanych do Białorusi. Z uwagi na powyższe, Poczta Polska przeprasza za wszelkie niedogodności związane z nieterminową realizacją usług do wspomnianego kraju.

Poczta Polska działa na całym globie, codziennie dostarczając przesyłki w najdalsze zakątki świata. Paczki, przesyłki kurierskie z Pocztą Polską zawsze dotrą na czas, dokładnie tam, dokąd je zaadresowałeś. Skorzystaj z dodatkowych rozwiązań, które ułatwiają planowanie wysyłki i dostawy, takie jak dodatkowe ubezpieczenie, czy opcja monitoringu online ich statusu.

Usługa EMS realizowana do ponad 170 krajów na całym świecie. Przesyłki nadasz w placówce pocztowej lub bezpośrednio u naszego kuriera.

Paczka Pocztowa do 20 kg, z możliwością zadeklarowania wartości, w wydaniu zagranicznym.


Ważne informacje

 • Materiały zabronione w przesyłkach zagranicznych
  Z uwagi na to, że przesyłki zagraniczne transportowane są drogą powietrzną należy zweryfikować czy przesyłana zawartość jest dopuszczona w tego rodzaju transporcie. Wykaz materiałów zabronionych znajduje się poniżej, należy kliknąć w baner.

   

  Ponadto obowiązuje zakaz wysyłania zawartości:


 • Realizacja przesyłek zagranicznych

W związku utrudnieniami w transporcie i systematycznym przywracaniem transportu lotniczego, Poczta Polska realizuje usługi zagraniczne w ograniczonym  zakresie. Aktualne informacje o możliwościach wysyłki przesyłek zagranicznych dostępne są tutaj.

 


 • Przewóz produktów pochodzenia zwierzęcego do Unii Europejskiej

z uwagi na ryzyko wprowadzenia chorób zwierzęcych na teren Unii Europejskiej (UE), obowiązują surowe prawne ograniczenia i procedury dotyczące przewozu niektórych produktów pochodzenia zwierzęcego (w tym żywności) . Szczegółowe zasady dotyczące przewozu produktów pochodzenia zwierzęcego do UE dostępne są tutaj.


 • Realizacja usług pocztowych w Ukrainie

  w związku dynamiczną sytuacją związaną z działaniami wojennymi w Ukrainie, Poczta Polska informuje klientów nadających przesyłki do Ukrainy o aktualnie dostępnych kodach pocztowych na obszarach których realizowane są usługi pocztowe. Aktualny wykaz kodów pocztowych znajduje się tutaj.

  Istnieje również możliwość sprawdzenia dostępności kodów pocztowych na stronie Poczty Ukrainy (w języku ukraińskim) dostępna tutaj.