Strona główna » Pocztowe Numery Adresowe (PNA) < powrót

Pocztowe Numery Adresowe (PNA)Dane zamawiającego
Imię i Nazwisko / Nazwa firmy *
Czy wystawić fakturę ? *

Ulica *
Nr. Domu *
Nr. Mieszkania
Kod pocztowy *
Miejscowość *
Telefon *
E-mail *
Czy adres Odbiorcy jest taki sam jak Zamawiającego?Zakup
jednorazowy*
cena: zł 146.37 ilość:
roczny z aktualizacją kwartalną*
cena: zł 585.48 ilość:
Razem do zapłaty
0,00 zł
Administratorem danych osobowych przetwarzanych w związku z realizacją i rozliczeniem zakupu elektronicznej wersji Oficjalnego Spisu Pocztowych Numerów Adresowych jest Poczta Polska S.A., z siedzibą pod adresem: ul. Rodziny Hiszpańskich 8, 00-940 Warszawa. Ma Pan/Pani prawo wglądu do swoich danych oraz możliwość ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne w celu realizacji usługi zamówienia elektronicznej wersji Oficjalnego Spisu Pocztowych Numerów Adresowych.
Regulamin sprzedazy
Zapoznałem się i akceptuję postanowienia regulaminu. Wyrażam zgodę na natychmiastowe spełnienie świadczenia i dostarczenie treści cyfrowych oraz przyjmuję do wiadomości, że wraz z ich dostarczeniem utracę prawo odstąpienia od umowy.


captchaPola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.
Kody pocztowe, czyli Pocztowe Numery Adresowe (PNA)

Chcesz poprawić adresowanie swoich przesyłek aby szybciej dotarły do adresatów?

Pocztowe Numery Adresowe są dla Ciebie

Oficjalny Spis Pocztowych Numerów Adresowych (Oficjalny Spis PNA) to unikalne powiązanie bazy  kodów pocztowych przypisanych do wszystkich miejscowości w kraju, wykazanych przez GUS w Krajowym Rejestrze Urzędowym Podziału Terytorialnego Kraju TERYT.

Spis PNA jest jedynym wiarygodnym źródłem informacji adresowych. Wykaz kodów dostępny jest w pliku pdf i aktualizowany na początku każdego kwartału. Plik dostępny jest w sekcji Do pobrania.

Czym jest Oficjalny Spis PNA?

To pełny i aktualny zbiór kodów pocztowych (PNA) składający się z czterech części:

  • Miejscowości podanych alfabetycznie, w tym ulic wg zakresu numerycznego nieruchomości w miejscowościach posiadających więcej niż jeden PNA
  • Instytucji i podmiotów gospodarczych wraz z ich adresem i nazwą
  • Placówek pocztowych wraz z ich adresem i nazwą
  • Jednostek organizacyjnych Poczty Polskiej S.A. wraz z ich adresem i nazwą.

Jeśli potrzebujesz Oficjalnego Spisu PNA w wersji elektronicznej skorzystaj z formularza zamówienia  dostępnego w sekcji Formularz zamówienia. W ramach abonamentu rocznego, Poczta Polska S.A. zapewnia dane w formatach *pdf, *txt, *xls wraz z mechanizmem wyszukiwarki jak również kwartalne aktualizacje Oficjalnego Spisu PNA.

Kto korzysta z Oficjalnego Spisu PNA?

Oferowany Oficjalny Spis PNA w wersji elektronicznej jest idealnym rozwiązaniem dla sekretariatów, kancelarii i pracowników biurowych wszystkich rodzajów firm i instytucji. To skuteczne i łatwe w użyciu narzędzie, przydatne w szczególności firmom wysyłkowym, instytucjom kontaktu ze społeczeństwem, bankom, firmom ubezpieczeniowym, dostawcom mediów (gazu, energii cieplnej i elektrycznej), jak również operatorom telekomunikacyjnym, internetowym i telewizyjnym, czyli wszystkim naszym Klientom wysyłającym duże ilości przesyłek.

Dodatkowe informacje uzyskacie Państwo pod nr tel. 91 441 32 61/64 (od pn do pt w godz.: 7:30 – 15.30) oraz e-mail: kup-kody@poczta-polska.pl.