Strona główna » Znaczek pocztowy poświęcony Olimpiadom Specjalnym < powrót

Znaczek pocztowy poświęcony Olimpiadom Specjalnym

Aktualność z dnia: 07.03.2019
Share on Facebook

Arkusik_Abu_Dhabi_GOT_proof.pdfPoczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek pocztowy emisji „Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych – Abu Dhabi 2019”.

Na znaczku przestawiono postać zawodnika przekraczającego linię mety i sportowca  biegnącego z ogniem olimpijskim. Autorka znaczka – Dorota Arczewska, na stałe współpracująca ze Stowarzyszeniem Olimpiady Specjalne Polska, w grafice zamieściła również oficjalny logotyp Igrzysk, które już za kilka dni rozpoczną się w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Dhabi.

Poczta Polska wydaje już po raz kolejny znaczek pocztowy dedykowany wydarzeniom sportowym. W ubiegłym roku specjalną edycją uczczono zimowe igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie. Specjalną emisją filatelistyczną Pocztowcy podziękowali też polskim siatkarzom za zwycięstwo w ubiegłorocznych mistrzostwach świata. Natomiast dla uczczenia 50 lat Olimpiad Specjalnych w ubiegłym roku została wydana kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty.

Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Abu Dhabi 2019 będą największą sportową i społeczną imprezą na świecie w tym roku. Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich zjedzie ponad 7,5 tysiąca sportowców z ponad 190 Programów Akredytowanych. W Igrzyskach weźmie też udział ponad 2600 trenerów, 6 tysięcy członków rodzin oraz ponad 20 tysięcy wolontariuszy z całego świata. Polska Reprezentacja Olimpiad Specjalnych liczy 90 osób, w tym 64 zawodników i 26 trenerów, lekarzy i członków sztabu.

Igrzyska to wielkie święto tolerancji i akceptacji. Olimpiady Specjalne pokazują całemu światu, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną osiągają sukcesy w sporcie, podobnie jak potrafią realizować swoje marzenia na wielu innych polach aktywności życiowej i społecznej – w pracy, szkole czy w życiu rodzinnym.

O znaczku:

autorka projektu znaczka: Dorota Arczewska
liczba znaczków: 1
wartość: 2,60 zł
nakład: 216 000 szt.
technika druku: offset
format znaczka: 43 x 31,25 mm
papier: fluorescencyjny
arkusz sprzedażny: 12 znaczków
data wprowadzenia do obiegu: 7 marca 2019 r.

To i inne wydawnictwa Poczty Polskiej można nabyć w wyznaczonych placówkach Poczty Polskiej i sklepie internetowym: www.filatelistyka.poczta-polska.pl.