Strona główna » Fundacja „Pocztowy Dar” wspiera medyków < powrót

Fundacja „Pocztowy Dar” wspiera medyków

Aktualność z dnia: 20.05.2020
Share on Facebook

logoW czasie epidemii koronawirusa, Poczta Polska poprzez fundację „Pocztowy Dar” pomaga nie tylko chorym pracownikom Poczty Polskiej i pocztowych Spółek oraz ich rodzinom, ale także medykom potrzebującym wsparcia w postaci środków ochronnych oraz sprzętu ratującego życie i zdrowie.

 

 

Pomoc Fundacji w formie darowizn trafi do następujących szpitali:

  • Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi,
  • Szpital Powiatowy w Rykach Sp. z o.o.,
  • Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej – Szpital Powiatowy im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Nisku,
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie,
  • Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej,
  • Fundacja Szpitala Pediatrycznego WUM przy Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie.

Nie każdy ze szpitali zajmuje się chorymi na COVID-19, ale wszystkie, dbając o zdrowie i życie swoich pacjentów i współpracowników, potrzebują dodatkowych pieniędzy za zakup środków chroniących przed koronawirusem (maseczki, odzież, rękawice, płyny dezynfekujące), których same poszukują, zgłaszając się m.in. do różnych fundacji.

Środki na pomoc Fundacji dla szpitali pochodzą z wpłat od Spółek z Grupy Poczty Polskiej oraz indywidualnych darczyńców. Jest ich teraz naprawdę wielu. Niejedna z osób wsparła Fundację więcej niż jeden raz, często znaczne kwoty. Wszystkim im serdecznie dziękujemy.

Osoby, które chciałyby dołączyć do grona darczyńców Fundacji mogą to zrobić wpłacając pieniądze na rachunek Fundacji (BP S.A. Oddział w Warszawie 47 1320 1104 3014 4239 2000 0001) z dopiskiem „darowizna na cele statutowe Fundacji Pocztowy Dar”.