Strona główna » Gwiazdy sportu przyłączają się do Wirtualnego Biegu Poczty Polskiej < powrót

Gwiazdy sportu przyłączają się do Wirtualnego Biegu Poczty Polskiej

Aktualność z dnia: 12.10.2020
Share on Facebook

Wybitni przedstawiciele świata sportu, rekordziści świata i medaliści igrzysk olimpijskich, osoby, które w swoich dyscyplinach osiągnęły szczyty świata i Europy. Talent i pracowitość zapewniły im popularność na lata. Teraz wykorzystują ją dając przykład, jak pomagać innym i promować słuszną sprawę. Przedstawiamy kolejnego ambasadora Wirtualnego Biegu Poczty Polskiej – Sofię Ennaoui.

Wirtualny Bieg Poczty Polskiej wystartował w miniony weekend, a o naszej akcji  jest już głośno w całej Polsce. Akcja szybko rozpowszechniła się w Internecie, a  na Facebooku i Instagramie rozchodzi się lotem błyskawicy. W ciągu ostatnich dni posty z hasztagiem #biegpocztypolskiej zostały udostępnione na tych kanałach kilka tysięcy razy. Na liście startowej w weekend było już ponad 1 200 osób. To oczywiście nie koniec, do akcji dołączają kolejni biegacze. Nie ma co ukrywać, że duża w tym zasługa znanych osób, które wykorzystują swoje zasięgi i popularność, by promować słuszną sprawę. Jedną z nich jest Sofia Ennaoui , która dołączyła do akcji i nagrała specjalny film w którym zachęca innych do wzięcia w niej udziału. Sofia Ennaoui jest polską lekkoatletka, specjalizująca się w biegach na średnich i długich dystansach. Finalistka Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro w biegu na 1 500 metrów i wicemistrzyni Europy z 2018 roku na tym samym dystansie.

– Takie duże przedsięwzięcia jak Wirtualny Bieg Poczty Polskiej łączy wielu ludzi w słusznej sprawie. To, że mogę komuś pomóc, daje dużą satysfakcję. Zwłaszcza wtedy, gdy chodzi o potrzebujące dzieci – mówi Sofia Ennaoui.

Rywalizacja rozpoczęła się 10 października i potrwa do 18 października 2020 r.. Nie oznacza to jednak, że zapisy zastały już zamknięte. Wszyscy biegacze, którzy będą chcieli sprawdzić się na którymś z 3 dystansów albo podjąć wyzwanie i przebiec cała triadę oraz zdobyć pamiątkowy medal mogą zapisywać się do ostatniego dnia trwania wydarzenia.