Strona główna » Nadawanie i opłacanie przesyłek Pocztex przez internet < powrót

Nadawanie i opłacanie przesyłek Pocztex przez internet

Aktualność z dnia: 25.11.2021
Share on Facebook

1190-670 (1)Przesyłki nadawane szybko i wygodnie? Tak! uruchomiliśmy nowe funkcjonalności na stronie www.pocztex.pl, by ułatwić Klientom zakupy nie tylko w najgorętszym, przedświątecznym okresie, ale też by być bardziej przyjazną na co dzień. To kolejna odsłona uruchomionej tydzień temu flagowej usługi kurierskiej Pocztex, którą Spółka planuje intensywnie rozwijać.

Poczta, podążając za trendami rynkowymi oraz kierując się komfortem konsumentów, udostępniła szybkie bezgotówkowe płatności za nadanie przesyłki. Klienci odwiedzający nową stronę internetową Pocztexu, dostępną pod adresem www.pocztex.pl, mogą już nie tylko szybko wycenić, ale też opłacić przesyłkę. Dodatkowo zyskali także możliwość samodzielnego wygenerowania i wydrukowania etykiety, co znacznie skróci czas potrzebny na obsługę w placówce pocztowej. W ramach nowych udogodnień, klienci mogą także wygenerować etykietę z opcją dokonania płatności później – np. u kuriera albo w placówce.

Nowa strona internetowa www.pocztex.pl oferuje usługi dla dwóch grup klientów: detalicznych (dla Ciebie) oraz biznesowych (dla firmy). Jeżeli chcemy szybko i wygodnie nadać paczkę, na stronie głównej wybieramy format przesyłki oraz jedno z 3 możliwych miejsc jej dostarczenia (pod adres, do punktu lub automatu pocztowego). Po wprowadzeniu danych, pojawia się wycena wybranej przez nas usługi. Po kliknięciu: „Nadaj przesyłkę” wprowadzimy bardziej szczegółowe parametry nadania, możemy skorzystać z usług dodatkowych oraz wybrać opcję wysyłki. Na końcu otrzymamy możliwość opłacenia przesyłki, którą zamierzamy nadać w placówce pocztowej. Po zakończeniu procesu etykieta adresowa jest przesyłana na wskazany przez klienta adres email.

Celem rebrandingu jest nie tylko wzmocnienie pozycjonowania marki w nowoczesnych kanałach komunikacji, ale także zaakcentowanie pozytywnych zmian, jakie odczują klienci korzystający z usługi. W pierwszej kolejności Poczta Polska zaprezentowała unowocześniony znak swojej marki kurierskiej. Biało-czerwone skrzydło widniejące w nowym logo Pocztexu z jednej strony symbolizuje dynamikę i szybkość, a z drugiej wyraźnie akcentuje 100% polski kapitał marki.

Już wkrótce planujemy wprowadzenie kolejnych udogodnień do naszej flagowej usługi kurierskiej. Już wkrótce klienci zyskają dostęp do aplikacji mobilnej, zapewniającej m.in. możliwość nadania przesyłek Pocztex, ich śledzenie oraz odbiór z automatów paczkowych.