Strona główna » Przesyłki Poczty Polskiej do odbioru na stacjach paliw PKN ORLEN < powrót

Przesyłki Poczty Polskiej do odbioru na stacjach paliw PKN ORLEN

Aktualność z dnia: 30.03.2015
Share on Facebook

Współpraca Poczty Polskiej ze stacjami OrlenRozpoczęliśmy współpracę z operatorem Stacja z Paczką na odbiór przesyłek na stacjach paliw PKN ORLEN. Dla klientów kupujących w internecie oznacza to dostęp do przesyłek 7 dni w tygodniu oraz finalnie możliwość doręczenia w 24 godziny od nadania.

W kwietniu 2015 roku klienci biznesowi Poczty Polskiej, operujący w segmencie e-commerce, będą mogli nadawać przesyłki z opcją ich odbioru na około 900 stacjach paliw ORLEN w całym kraju, czynnych 7 dni w tygodniu, w przeważającej większości 24 godziny na dobę.

Do końca 2015 roku sieć odbioru przesyłek nadawanych Pocztą Polską w ramach Stacji z Paczką obejmować będzie łącznie około 1300 stacji paliw ORLEN. W pierwszym etapie współpracy udostępniamy możliwość odbioru na stacjach paliw PKN ORLEN przesyłek Kurier 48 z terminem doręczenia/wydania do dwóch dni roboczych, lecz systematycznie będziemy zwiększać funkcjonalność rozwiązania włączając kolejne usługi paczkowe i kurierskie, w tym usługę za pobraniem.

Głównym celem współpracy między Pocztą Polską i operatorem Stacji z Paczką jest zapewnienie jak najbardziej dogodnego dla klientów – w skali kraju i jednocześnie w Europie Środkowo-Wschodniej – systemu odbioru przesyłek, szczególnie w odniesieniu do branży e-commerce. Już od dłuższego czasu oferujemy swoim klientom, w blisko 4200 placówkach pocztowych, usługę odbiór w punkcie przesyłki paczkowej lub kurierskiej.

Dzięki umowie z operatorem Stacji z Paczką rozszerzamy sieć punktów odbioru przesyłek o dodatkowych około 900 lokalizacji na stacjach paliw PKN ORLEN. W sumie, w pierwszym etapie sieć będzie obejmowała łącznie ponad 5100 punktów (placówki Poczty Polskiej i stacje paliw PKN ORLEN), spośród których niemal 18% będą stanowiły punkty całodobowe.

Usługi paczkowo-kurierskie Poczty Polskiej z opcją odbiór w punkcie z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów. Liczba tak odbieranych przesyłek wzrosła od 2013 roku o blisko 500 procent.

Więcej informacji niebawem.