Strona główna » Zniżki na ubezpieczenia dla rolników < powrót

Zniżki na ubezpieczenia dla rolników

Aktualność z dnia: 15.01.2021
Share on Facebook

Banner-600x300-Znizki dla rolników AgroOd 7 stycznia 2021 r. rolnicy, którzy zdecydują się na kontynuację ochrony w zakresie oferty Bezpieczny Rolnik, mogą uzyskać dodatkową zniżkę w wysokości 10% z tytułu bezszkodowego przebiegu ubezpieczenia w poprzednim okresie ubezpieczeniowym.

Początek roku to nadal najlepszy czas dla rolników na zawieranie obowiązkowych ubezpieczeń:

  • OC rolników z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego,
  • budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego.

Warto też zaznaczyć, że w ramach obowiązującego systemu zniżek, rolnicy mogą także uzyskać zniżkę na ubezpieczenie obowiązkowe dla rolników:

  • za zawarcie dobrowolnego ubezpieczenia mienia,
  • z tytułu posiadania innych ubezpieczeń z oferty AGRO Ubezpieczenia.

Oferta ubezpieczeń obowiązkowych dla rolników dostępna jest w placówkach pocztowych pod marką AGRO Ubezpieczenia. Zachęcamy do telefonicznego kontaktu z pośrednikami.

Przypominamy, że konieczność ubezpieczenia się przez rolnika wynika z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Gwarancyjnych z dnia 22 maja 2003 r. (DZ.U. nr 76, poz. 1152 z późn. zm.). Obowiązek ubezpieczenia ma na celu zabezpieczenie majątku rolników przed najczęstszymi zdarzeniami losowymi (ubezpieczenie budynków rolniczych) oraz ochronę przed skutkami finansowymi szkód spowodowanych w związku z posiadaniem przez rolnika gospodarstwa rolnego (OC rolników).