Strona główna » Paczki i listy » Odbiór » Odbiór w PUNKCIE < powrót

Odbiór w PUNKCIE

Share on FacebookShare on Google+

Chcesz decydować o miejscu i czasie odbioru swoich przesyłek? Odbiór w PUNKCIE to wygodne rozwiązanie, umożliwiające odebranie przesyłki w dogodnym miejscu i czasie, przy okazji codziennych czynności. Do dyspozycji masz ponad 7000 punktów odbioru.

eINFO_ODBIOR-W-PUNKCIE

 Jak to działaJak to działa?

Dzięki opcji Odbiór w PUNKCIE masz możliwość odbioru przesyłek kurierskich i paczkowych w ponad 4300 placówkach pocztowych, na blisko 1000 stacji paliw Orlen (czynnych w większości 24 h/7 dni w tygodniu), w 1400 kioskach i salonikach RUCH oraz 450 sklepach Żabka i Freshmarket.

Przesyłki przekazujemy bezpośrednio do rąk odbiorcy, po stwierdzeniu tożsamości i uzyskaniu pokwitowania odbioru.


Jakz tego skorzystaćJak skorzystać?

W momencie nadania przesyłki na nalepce adresowej wypełnij pole Odbiór w punkcie, podając adres, kod pocztowy i nazwę miejsca, gdzie chcesz byśmy doręczyli nadawaną przesyłkę.

Znajdź najdogodniejszy punkt odbioru >>

Gdy doręczymy przesyłkę w wybrane miejsce powiadomimy adresata SMS-em, że przesyłka już czeka na odbiór. Przesyłki czekają na odbiór minimum 7 dni.


CennikJaka jest wysokość opłaty?

W przypadku skorzystania z przesyłek paczkowych: Paczka+, PACZKA24 i PACZKA48 i korzystając z opcji Odbiór w PUNKCIE obniżasz ceną za nadanie przesyłki o 2,50 zł.

W przypadku usług kurierskich opcja Odbiór w PUNKCIE oferowana bez dodatkowych opłat.


UwagaWażne!

Istnieje możliwość odebrania przesyłki w punkcie odbioru także przez inną osobę niż adresat:

  • w punkcie partnerskim przesyłkę odebrać może pełnomocnik bądź przedstawiciel ustawowy,
  • w punkcie odbioru (czyli placówce pocztowej) przesyłkę odebrać może pełnomocnik, przedstawiciel ustawowy lub dorosły domownik.

Osoba pełnoletnia zamieszkała wspólnie z adresatem może odebrać przesyłkę w placówce pocztowej po złożeniu na piśmie oświadczenia o zamieszkiwaniu razem z adresatem, o ile adresat nie złożył w placówce pocztowej zastrzeżenia w zakresie wydawania przesyłek w ten sposób.

Odbiór w PUNKCIE z doręczeniem do sklepów Żabka i Freshmarket, na stacje paliw Orlen, do kiosków i saloników RUCHu i automatów pocztowych jest dostępny wyłącznie dla klientów, którzy korzystają z aplikacji eNADAWCA.

Opcja Odbiór w PUNKCIE niedostępna dla paczki pocztowej.