Strona główna » Paczki i listy » Przesyłki zagraniczne » Listy » GLOBAL Expres < powrót

GLOBAL Expres

Usługa przeznaczona do szybkiego przesyłania drobnych rzeczy, dokumentów i korespondencji do wybranych krajów zgodnie z Wykazem krajów. Status swojej przesyłki możesz śledzić dzięki eMonitoringowi od momentu nadania do momentu doręczenia w kraju przeznaczenia.

Szanowni Państwo,

w związku z przywracaniem transportu lotniczego Poczta Polska rozszerza przyjęcia przesyłek do innych krajów. Aktualne informacje o możliwościach wysyłki przesyłek zagranicznych dostępne są tutaj.

Przez cały czas analizujemy sytuację i pozostajemy w stałym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi, by sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów.

Terminy doręczenia

Terminy realizacji usługi podano w Wykazie krajów lub terytoriów oraz przewidywany czas realizacji usługi GLOBAL Expres. Podane terminy realizacji usługi są terminami przewidywanymi.

Ceny i przedziały wagowe

Sprawdź szczegółowe opłaty za przesyłkę GLOBAL Expres w kalkulatorze lub cenniku.

Wymiary i masa

Wymiary przesyłek standardowych:

  • MAKSIMUM  – suma długości, szerokości i wysokości nie może być większa niż 900 mm, przy czym największy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 600 mm,
  • MINIMUM  – wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90 x 140 mm.

Wymiary przesyłek nadanych w formie rulon:

  • MAKSIMUM  – suma długości i podwójnej średnicy nie może być większa niż 1040 mm, przy czym największy wymiar (długość) nie może przekroczyć 900 mm,
  • MINIMUM  – suma długości i podwójnej średnicy 170mm, przy czym największy wymiar (długość) nie może być mniejszy niż 100 mm.

Wszystkie wymiary przyjmuje się z tolerancją +/-2 mm.

Masa:

  • do 2000 g

 

Zawartość

Za pomocą usługi GLOBAL Expres możesz w szybki sposób wysłać za granicę przesyłki zawierające: towary dopuszczone do obrotu pocztowego, korespondencję i dokumenty.

Przy czym zwykła wartość wysyłanych materiałów i towarów nie może przekroczyć 50 zł.

W przypadku przesyłek z zawartością towarów wysyłanych do krajów spoza Unii Europejskiej, należy wypełnić i nalepić deklarację celną CN 22 lub dołączyć deklarację celną CN 23.

W przypadku dokonania elektronicznego zgłoszenia celnego towarów wysyłanych w przesyłce w systemie kontroli eksportu (tzw. ECS), należy wypełnić:

  • etykietę informującą o przyjęciu przez organ celny zgłoszenia celnego (druk nr 286a), gdy dokonał wcześniej odprawy celnej towarów w miejscowym urzędzie celnym, a potem nadaje przesyłkę z towarami,
  • etykietę informującą o przesłaniu do urzędu celnego zgłoszenia celnego (druk nr 286b), gdy nie dokonał fizycznie odprawy celnej w urzędzie celnym towarów wysyłanych w przesyłce.

Do pobrania

Cennik usługi GLOBAL Expres w obrocie zagranicznym dla klienta indywidualnego 

Regulamin świadczenia uslugi GLOBAL Expres w obrocie zagranicznym 

Wykaz krajów lub terytoriów oraz przewidywany czas realizacji usługi GLOBAL Expres

Agencje Pocztowe przyjmujące przesyłki przygotowane do nadania przy wykorzystaniu aplikacji Elektroniczny Nadawca

Informacje o deklaracjach celnych i innych ograniczeniach

Wzory druków

Deklaracja celna CN 22

Deklaracja celna CN 23

Etykieta informująca o przyjęciu przez organ celny zgłoszenia celnego

Etykieta informująca o przesłaniu do urzędu celnego zgłoszenia celnego

Żądanie zmiany umowy w obrocie zagranicznym

Pełnomocnictwo pocztowe

Pełnomocnictwo pocztowe ( wersja interaktywna)