Strona główna » Paczki i listy » Przesyłki zagraniczne » Listy » GLOBAL Expres < powrót

GLOBAL Expres

Share on Facebook

Unikalna usługa przeznaczona do szybkiego przesyłania drobnych rzeczy, dokumentów i korespondencji za granicę. Status swojej przesyłki możesz śledzić na całej drodze od nadania w placówce pocztowej do momentu doręczenia, nawet jeśli przesyłka znajduje się poza granicami Polski.

 

Share on Facebook
wymiary-i-masa-e1387449400616

Wymiary:

Wymiary przesyłek standardowych:

  • maksimum  – suma długości, szerokości i wysokości nie może być większa niż 900 mm, przy czym największy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 600 mm,
  • minimum  – wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90 x 140 mm.

Wymiary przesyłek nadanych w formie rulon:

  • maksimum  – suma długości i podwójnej średnicy nie może być większa niż 1040 mm, przy czym największy wymiar (długość) nie może przekroczyć 900 mm,
  • minimum  – suma długości i podwójnej średnicy 170 mm, przy czym największy wymiar (długość) nie może być mniejszy niż 100 mm.

Wszystkie wymiary przyjmuje się z tolerancją +/-2 mm.

Masa:

  • do 2 kg

 

Share on Facebook

zawartosc1-e1387449642409Za pomocą usługi GLOBAL Expres możesz w szybki sposób wysłać za granicę przesyłki zawierające: towary dopuszczone do obrotu pocztowego, korespondencję i dokumenty.

Przy czym zwykła wartość wysyłanych materiałów i towarów nie może przekroczyć 50 zł.

W przypadku przesyłek z zawartością towarów wysyłanych do krajów spoza Unii Europejskiej, należy wypełnić i nalepić deklarację celną CN 22 lub dołączyć deklarację celną CN 23.

W przypadku dokonania elektronicznego zgłoszenia celnego towarów wysyłanych w przesyłce w systemie kontroli eksportu (tzw. ECS), należy wypełnić:

  • etykietę informującą o przyjęciu przez organ celny zgłoszenia celnego (druk nr 286a), gdy dokonał wcześniej odprawy celnej towarów w miejscowym urzędzie celnym, a potem nadaje przesyłkę z towarami,
  • etykietę informującą o przesłaniu do urzędu celnego zgłoszenia celnego (druk nr 286b), gdy nie dokonał fizycznie odprawy celnej w urzędzie celnym towarów wysyłanych w przesyłce.
Share on Facebook
terminy1-150x150

Terminy realizacji usługi podano w „Wykazie krajów lub terytoriów oraz przewidywany czas realizacji usługi GLOBAL Expres”, który jest dostępny w zakładce do pobrania.

Podane terminy realizacji usługi są terminami przewidywanymi.

 

Share on Facebook

Sprawdź opłaty za przesyłkę GLOBAL Expres  w kalkulatorze lub cenniku.