Strona główna » Paczki i listy » Przesyłki zagraniczne » Listy » List wartościowy < powrót

List wartościowy

Share on Facebook

Potrzebujesz wysłać za granicę coś naprawdę cennego, ale niedużych rozmiarów? Zdecyduj się na nasz list wartościowy, który zawierać może m.in. dokumenty, banknoty czy papiery wartościowe. Wystarczy zadeklarować wartość takiej przesyłki (sprawdź wcześniej dopuszczalną wartość listu dla danego kraju), a resztą my się zajmiemy. Masz też możliwość śledzenia jej statusu na terenie Polski za pomocą eMonitoringu oraz systemów niektórych operatorów zagranicznych.

Uwaga!

Informujemy, iż od 1 kwietnia 2018 r. Poczta Polska w oparciu o Akty Światowego Związku Pocztowego przyjęte w 2016 roku na Kongresie w Stambule, tj. Światową Konwencję Pocztową i Protokół Końcowy Światowej Konwencji Pocztowej i zastrzeżenia złożone przez kilka krajów, zaprzestała świadczenia usługi potwierdzenia odbioru dla zagranicznych rejestrowanych przesyłek listowych do następujących krajów: Brazylii, Danii, Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

 

Share on Facebook

wymiary i masaWymiary:

Wymiary przesyłek standardowych:

  • maksimum  – suma długości, szerokości i wysokości 900 mm, przy czym największy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 600 mm,
  • minimum  – wymiary strony adresowej nie mogą być mniejsze niż 90 x 140 mm;

 

Wymiary przesyłek nadanych w formie rulonu wynoszą:

  • maksimum  – suma długości plus podwójna średnica 1040 mm, przy czym największy wymiar (długość) nie może przekroczyć 900 mm,
  • minimum  – suma długości plus podwójna średnica 170 mm, przy czym największy wymiar (długość) nie może być mniejszy niż 100 mm.

Wszystkie wymiary przyjmuje się z tolerancją +/-2 mm.

 

Masa:

  • Do 2 kg
Share on Facebook

zawartoscWażne dokumenty, banknoty, papiery wartościowe lub przedmioty wartościowe.

Maksymalna zadeklarowana wartość  4000 SDR (DTS).

 

Share on Facebook

terminy

Priorytet:

  • w krajach strefy A (Europa łącznie z Cyprem, całą Rosją i Izraelem) do trzeciego dnia roboczego po dniu nadania (D+3),
  • w krajach strefy B (Ameryka Północna, Afryka), C (Ameryka Południowa, Środkowa i Azja), D (Australia i Oceania) do piątego dnia roboczego po dniu nadania (D+5).

Przesyłki nadane po godzinie 15.00  traktowane są  jako nadane w dniu następnym.

Podane terminy dostarczenia przesyłek są terminami przewidywanymi, ustalonymi na podstawie przyjętego standardu doręczania, który w przypadku strefy A, B, C i D wynosi 85%.

Share on Facebook

Sprawdź opłaty za list z zadeklarowaną wartością priorytetowy w obrocie zagranicznym w kalkulatorze lub pobierz cennik.