Strona główna » Paczki i listy » Odbiór » Skrytka < powrót

Skrytka

Nie chcesz odbierać swojej korespondencji pod adresem zamieszkania? Nic prostszego – wybierz najwygodniejszą dla siebie placówkę poczty i wynajmij skrytkę.


Jak to działaJak to działa?

Do wynajętej przez Ciebie skrytki pocztowej będziemy dostarczać wszystkie przesyłki nierejestrowane (listy zwykłe), zawiadomienia dotyczące przesyłek rejestrowanych (np.: list polecony, list z zadeklarowaną wartością) – wystarczy, że nadawca poda na przesyłce Twoje imię i nazwisko, numer Twojej skrytki oraz adres placówki pocztowej. Jeśli nie chcesz by nadawca podawał Twoje dane osobowe możesz także skorzystać z hasła, które będzie identyfikowało Twoją osobę. Hasło do skrytki możesz złożyć korzystając z odpowiedniego formularza, który dostępny jest tutaj.

Możesz również złożyć w placówce pocztowej wniosek o dosyłanie do skrytki pocztowej przesyłek i przekazów pocztowych adresowanych do Ciebie. Wzór wniosku dostępny jest tutaj.

Do skrytki nie zostaną przekazane przesyłki z potwierdzeniem odbioru, z opłatą przerzuconą na adresata, o kształtach/rozmiarach uniemożliwiające włożenie do skrytki, czy przesyłki obciążone należnościami.


Jakz tego skorzystaćJak z tego skorzystać?

Wybierz dogodną dla siebie placówkę  na stronie: placowki.poczta-polska.pl/ i sprawdź zaznaczając odpowiedni chex box czy świadczona jest usługa  Skrytki pocztowe. Na miejscu sprawdź czy jest możliwość wynajęcia skrytki. Następnie złóż oświadczenie osoby korzystającej ze skrytki pocztowej oraz dokonaj opłaty za skrytkę. Wzór oświadczenia dostępny jest tutaj.

Swoją skrytkę pocztowa możesz także udostępnić innej osobie poprzez wypełnienie odpowiednich pól w oświadczeniu osoby korzystającej ze skrytki i złożenie przez osobę współkorzystającą oświadczenia, którego wzór znajduje się tutaj.


CennikJaka jest wysokość opłaty?

Korzystanie ze skrytek pocztowych jest odpłatne. Opłata wynosi 90 zł za 12 miesięcy korzystania ze skrytki. Dodatkowo przy założeniu skrytki należy ponieść jednorazową opłatę za zamek i kluczyk do skrytki w wysokości 30 zł. Sprawdź opłaty za korzystanie ze skrytek pocztowych w cenniku.


UwagaWażne!

Przed skorzystaniem z usługi zapoznaj się z Regulaminem udostępniania i korzystania ze skrytek pocztowych.