Strona główna » Paczki i listy » Odbiór » Polecony do skrzynki < powrót

Polecony do skrzynki

Share on Facebook

Jeśli często nie ma Cię w domu a otrzymujesz przesyłki polecone, przygotowaliśmy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Adresowane do Ciebie listy polecone mogą od razu trafiać do Twojej skrzynki na listy.

Dodatkowo możesz skorzystać z możliwości otrzymywania bezpłatnych SMSów albo e-maili z informacją o otrzymaniu przesyłki poleconej.

 

Jak to działaJak to działa?

Usługa Polecony do skrzynki polega na wrzucaniu adresowanych do Ciebie przesyłek poleconych do Twojej skrzynki na listy. Dodatkowo możemy informować Cię, że adresowana przesyłka polecona została doręczona. Wystarczy, że w momencie składania żądania podasz swój numer telefonu albo adres e-mail.


Jakz tego skorzystaćJak skorzystać?

Żądanie doręczania przesyłek poleconych do oddawczej skrzynki pocztowej możesz złożyć w formie elektronicznej albo w formie papierowej.

Formularz elektroniczny dostępny jest tutaj.

Papierową wersję formularza żądania można:

  •  otrzymać w placówce pocztowej albo
  •  pobrać ze strony internetowej Poczty Polskiej.

Wydrukowany i wypełniony formularz można  złożyć osobiście w placówce pocztowej albo przekazać listonoszowi.


CennikJaka jest wysokość opłaty?

Usługa jest bezpłatna.

 

UwagaWażne!

Zgłoszenie żądania przy wykorzystaniu formularza elektronicznego wymaga uwierzytelnienia tożsamości poprzez profil zaufany albo osobiście w placówce oddawczej.

Żądanie jest wykonywane od dnia następnego po dniu jego przyjęcia do jego odwołania.

Żądanie nie obejmuje przesyłek poleconych z potwierdzeniem odbioru lub o kształtach/rozmiarach uniemożliwiających włożenie ich do oddawczej skrzynki pocztowej.