Strona główna » Finanse » Przekazy i usługi płatnicze » Przekazy zagraniczne » MoneyGram < powrót

MoneyGram

Usługa MoneyGram to łatwy i bezpieczny sposób realizacji zagranicznych przekazów pieniężnych. W każdej placówce Poczty Polskiej możesz wysłać przekazy do ponad 200 krajów i terytoriów, jak również możesz odebrać nadane przekazy. Dzięki MoneyGram możesz korzystać z ponad 350 000 punktów zlokalizowanych w różnych miejscach na Świecie, gdzie zawsze szybko i wygodnie nadasz lub odbierzesz swój przekaz pieniężny. Transakcje MoneyGram w Poczcie Polskiej realizowane są w polskiej walucie.

Ważne!!

Solidaryzując się z Ukrainą, która padła ofiarą rosyjskiej agresji, od 1 marca br. Poczta Polska bezterminowo zawiesiła wykonywanie wszystkich rodzajów przekazów pieniężnych do Rosji, w tym przekazu MoneyGram.

Jak skorzystać?

Wystarczy udać się do najbliższej placówki Poczty Polskiej (z wyłączeniem agencji pocztowych), zlecić dyspozycję transferu MoneyGram, przekazać dane odbiorcy, stosowną kwotę pieniędzy i uiścić opłatę za usługę. Na koniec nie zapomnij zabrać numeru referencyjnego transakcji. Tylko dzięki niemu odbiorca po okazaniu dokumentu tożsamości i podaniu numeru jest w stanie odebrać przekazane mu pieniądze. Wyszukiwarka dostępnych placówek, w których możesz nadać bądź odebrać gotówkę jest dostępna tutaj.

W ramach realizacji usługi MoneyGram niezbędne jest okazanie jednego ze wskazanych dokumentów tożsamości:

  • przy nadawaniu pieniędzy: dowód osobisty, paszport polski, paszport zagraniczny, karta stałego pobytu albo dowód osobisty z krajów Unii Europejskiej;
  • przy odbiorze pieniędzy: dowód osobisty, paszport polski, paszport zagraniczny.

Jaki jest termin realizacji?

Większość przekazów realizowanych jest w ciągu kilku minut, nawet w 10 minut. Pod warunkiem otwarcia placówek agentów obsługujących usługę MoneyGram na terenie danego kraju oraz z zastrzeżeniem lokalnych przepisów.

Jaka jest wysokość opłaty?

Opłaty za usługę MoneyGram zaczynają się od 18,90 zł. Opłaty za usługę MoneyGram uzależnione są od kraju przeznaczenia, wysokości przekazu, a także sposobu odbioru przekazu. Szczegółowe ceny dostępne są w cenniku.

Szczegółowe warunki świadczenia usługi MoneyGram dostępne są tutaj.