Dłoń, wciskająca ikony na tablecie

Pocztylion – Arka PTE S.A.

Pocztylion-Arka PTE S.A. jest instytucją finansową obecną na polskim rynku od 1998 r. Do naszego portfolio należy m.in. Otwarty Fundusz Emerytalny „Pocztylion” (utworzony w 1999 r.),Dobrowolny Fundusz Emerytalny IKZE „Pocztylion Plus” (utworzony w 2012 r.) oraz Pracownicze Plany Kapitałowe „PPK Pocztylion” (utworzone w 2019). Specjalizujemy się w zarządzaniu funduszami emerytalnymi poprzez długoterminowe inwestowanie środków na rynku kapitałowym, w Polsce i za granicą. Zaufało nam już ponad 550 tys. Klientów, których aktywa wynoszą ok. 3 mld zł.

Do zespołu zarządzającego funduszami Pocztylion-Arka PTE S.A. należą doradcy inwestycyjni oraz analitycy CFA. Udziałowcami spółki są korporacje finansowe z grup BNP Paribas i Invesco Ltd., Poczta Polska S.A. oraz Konferencja Episkopatu Polski. Zgodnie z naszymi statutami jesteśmy firmą inwestującą etycznie – etyka wpisana jest w naszą codzienną działalność i postępowanie.

Gwarancją bezpieczeństwa finansów naszych klientów są doświadczeni i pewni akcjonariusze.

 

Jednym z nich, posiadającym jedną trzecią udziału, jest Poczta Polska. Tyle samo udziałów posiada, założony we Francji, BNP Paribas Cardif S.A., specjalista ubezpieczeń grupowych i indywidualnych.

Mężczyźni analizujący wykresy na ekranie komputera

29,33% udziału należy do INVESCO PLC, jednej z największych grup finansowych na świecie. Pozostałe 4,0% udziału w kapitale funduszu należy do Konferencji Episkopatu Polski.

PPK Pocztylion - logo

Zarząd

Adam Gola
Prezes Zarządu

Mariusz Wnuk
Wiceprezes Zarządu

Bartosz Zawisza
Członek Zarządu

Rada Nadzorcza

 Krzysztof Czekaj
Przewodniczący Rady Nadzorczej

Andrea Mornato
Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Grzegorz Jurczyk
Członek Rady Nadzorczej

ks. Jan Drob
Członek Rady Nadzorczej

Małgorzata Romaniuk
Członek Rady Nadzorczej

Michał Godlewski
Członek Rady Nadzorczej

Adres siedziby

ul. Inflancka 4
00-189 Warszawa

tel. 801 101 801, tel. 22 123 60 01