Śledzenie przesyłek

Zamów kuriera lub nadaj na poczcie przesyłkę w dowolne miejsce w Polsce. Wybierz dostawę do domu, lub do jednego z ponad 17000 punktów odbioru.

Nadaj


Aby wyszukać przesyłkę rejestrowaną należy w ramce wpisać numer (np.: 0015900773312345678, PX0000000013, RR123456789PL, CP123456789PL, VV123456789PL, EE123456789PL) podany na potwierdzeniu nadania, bez spacji oraz nawiasów i nacisnąć Sprawdź

Jeśli numer jest błędny lub w systemie nie zarejestrowano informacji o przesyłce z podanym numerem, pojawi się komunikat: Podany numer przesyłki jest błędny

Jeśli w miejscu przeznaczonym do wpisania numeru przesyłki nie zostanie podany jej numer, pojawi się komunikat: Podaj numer przesyłki

Jeśli wpisany identyfikator jest prawidłowy to pojawią się dane i historia zdarzeń dla określonej przesyłki. Jeżeli historia przesyłki lub informacje o niej są niezgodne z dowodem nadania należy sprawdzić poprawność wpisanego numeru.

System obecnie udostępnia informacje o wszystkich przesyłkach rejestrowanych, czyli posiadających dowód nadania ( z wyłączeniem listu z zadeklarowaną wartością).

Dla listów poleconych oraz przesyłek firmowych poleconych wyświetlane są informacje o dniu nadania i doręczenia przesyłek, bez drogi ich przemieszczania.

Wyświetlane informacje mają jedynie charakter poglądowy i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń wobec Poczty Polskiej S.A.

Pytania związane ze śledzeniem przesyłek i wyszukiwarką można zgłaszać na adres mailowy: kontakt@poczta-polska.pl

Poczta Polska S.A. udostępnia usługę sieciową (tzw. web service), która może być wykorzystana do tworzenia aplikacji umożliwiających śledzenie przesyłek pocztowych. Usługa dostępna jest pod adresem: http://tt.poczta-polska.pl.

Od 1 lipca 2021r. na terenie całej Unii Europejskiej obowiązują nowe regulacje celno-podatkowe w wyniku których Poczta Polska oferuje usługę dokonywania zgłoszeń celnych dla przesyłek z towarami pochodzącymi spoza Unii Europejskiej o wartości 0-1000 EUR. Przesyłki o wartości do 150 EUR obciążane są podatkiem VAT natomiast powyżej tej granicy doliczane jest również cło. Więcej szczegółów można znaleźć w Zasadach dokonywania przez Pocztę Polską SA przedstawienia nadesłanej z zagranicy przesyłki do kontroli celnej i zgłoszenia towarów w niej umieszczonych do procedury dopuszczenia do obrotu pocztowego (dokonanie zgłoszenia celnego) oraz obsługi przesyłki nadesłanej z zagranicy przeznaczonej do dalszej procedury celnej realizowanej przez adresata dostępnych na stronie.

W przypadku braku w naszym systemie śledzenia informacji o przesyłkach, które zostały wysłane poza granice Polski, zapraszamy do odwiedzenia stron operatorów zagranicznych. Brak kraju na liście wyboru , oznacza to, że dany operator pocztowy nie udostępnił adresu swojej strony do monitorowania przesyłki.

Przejdź do strony