Znak firmowy Poczta Polska Usługi Cyfrowe obok cztery obrazki przedstawiające cyfrową transformację

Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o.

Poczta przez Internet oraz usługi IT

Poczta Polska Usługi Cyfrowe (PPUC) to spółka z Grupy Poczty Polskiej, która z powodzeniem rozwija cyfrowe usługi pocztowe dla klientów indywidualnych, firm oraz instytucji pod marką poczty przyszłości – Envelo.

Envelo za pośrednictwem platformy internetowej, zapewnia dostęp do usług pocztowych – w dowolnym miejscu, przez 24 h, bez konieczności odwiedzania placówki pocztowej.

Mężczyzna wysyłający z komputera list elektroniczny

Pośród usług opracowanych i oferowanych przez Envelo umieszczono rozwiązania, które łączą rzeczywistość wirtualną z tradycyjnymi usługami pocztowymi. Należą do nich między innymi:

Neoznaczek – czyli elektroniczny odpowiednik tradycyjnego znaczka pocztowego. Zakupuje się go wygodnie przez Internet, samodzielnie drukuje w domu lub w biurze, a następnie umieszcza na kopercie jako dowód opłacenia nadawanej przesyłki. Można umieścić na nim własne logo lub grafikę; może być on również nośnikiem treści reklamowych.

Neolist (neofaktura, neolist masowy) – są to tradycyjne listy, wprost z komputera. Listy zaadresowane i opłacone on-line są następnie drukowane, kopertowane i w bezpieczny sposób, za pośrednictwem Poczty Polskiej, dostarczane do odbiorców w kraju i za granicą.

Neopaczka – usługa umożliwiająca zakup etykiety na paczkę, w komplecie z dokumentami nadawczymi. Wystarczy wypełnić formularz nadania, opłacić przesyłkę on-line, a następnie wydrukować etykietę (także z własnym logo) i nadać paczkę w najbliższym Punkcie Partnerskim lub w Urzędzie Pocztowym.

Neokartka – pocztówka on-line z własnym, autorskim zdjęciem lub dowolną grafiką. Pocztówkę należy wypełnić treścią, dodać adresata i wysyłać z platformy elektronicznej. Do odbiorcy doręczana jest w formie tradycyjnej przesyłki, przez listonoszy Poczty Polskiej.

Neolist skanowany – usługa odbierania tradycyjnego listu w formie on-line. Adresat otrzymuje na skrzynkę Envelo – lub w swoim własnym systemie – cyfrowy obraz koperty oraz jej zawartości. Usługa zapewnia wygodne oraz bezpieczne zarządzanie pocztą przychodzącą do domu lub biura, bez otrzymywania papierowego listu do skrzynki, bez kłopotliwego awizo.

Usługi IT – Envelo to również profesjonalne usługi programistyczne, oparte o najnowsze technologie i wypracowane doświadczenie naszych specjalistów. Tworzymy zaawansowane systemy wspierające, np. procesy logistyczne jak również aplikacje mobilne, market place lub inne rozwiązania potrzebne do rozwoju biznesu.

logo envelo

Zarząd

Agata Kubacka
Wiceprezes Zarządu p.o. Prezes Zarządu

Sławomir Lorenc
Wiceprezes Zarządu

Rada Nadzorcza

Marek Wach
Przewodniczący Rady Nadzorczej

Karolina Grenda
Wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej

Małgorzata Kozieł-Pańczyk
Członek Rady Nadzorczej


Anna Gałęzowska
Członek Rady Nadzorczej

Adres siedziby

ul. Cybernetyki 9
02-677 Warszawa

tel. 22 276 28 00 | kontakt@envelo.pl