Strona główna » Finanse » Przekazy i usługi płatnicze » Przekazy zagraniczne » Przekaz pocztowy zagraniczny < powrót

Przekaz pocztowy zagraniczny

Usługa umożliwia przesłanie pieniędzy do ponad 40 krajów na całym Świecie – adresat odbierze gotówkę w placówce pocztowej lub prześlemy ją na jego rachunek bankowy.

Ważne!!

Uprzejmie informujemy, że od dnia 1.02.2023 r. wznowione zostaje przyjmowanie przekazów pocztowych zagranicznych do Ukrainy.

Solidaryzując się z Ukrainą, która padła ofiarą rosyjskiej agresji, od 1 marca br. Poczta Polska bezterminowo zawiesiła wykonywanie wszystkich rodzajów przekazów pieniężnych do Rosji, w tym przekazu pocztowego.

Jak skorzystać?

Przekaz pocztowy zagraniczny nadać można w placówce pocztowej, wystarczy wypełnić odpowiedni blankiet przekazu. Nasz pracownik przyjmie od Ciebie kwotę w złotówkach i przeliczy ją według aktualnego kursu walut. Co ważne w ramach tej usługi odbierzesz także przekaz nadany do Polski za granicą.

Wystarczy, że udasz się do najbliższej placówki pocztowej. Wykaz krajów, do których można wysłać przekaz pocztowy zagraniczny, oraz z których można wysyłać przekazy do Polski znajduje się tutaj.

Jaki jest termin realizacji?

Przekazy zagraniczne kierowane na rachunki bankowe realizowane są w ciągu 2-3 dni roboczych.

Przekazy do wypłaty gotówkowej na adres odbiorcy do większości krajów przesyłane są drogą elektroniczną za pomocą międzynarodowej sieci Eurogiro, gdzie średni czas dostarczenia wynosi 5-6 dni roboczych, a dokładny termin uzależniony jest od kraju doręczenia.

Jaka jest wysokość opłaty?

Wysokość opłaty za przekaz pocztowy zagraniczny wynosi 23,00 zł plus 1% od wartości przekazu.

Szczegółowe ceny dostępne są w cenniku.

Do pobrania

Regulamin przekaz pocztowy – obowiązuje od 8 września 2023 roku

Cennik opłat za przekazy pocztowe w obrocie krajowym i zagranicznym

Formularz reklamacyjny

Wzory druków

Wzór prawidłowo wypełnionego zagranicznego przekazu pocztowego
Wzór wypełnionego miedzynarodpwego przekazu pocztowego

Druk nadania międzynarodowego przekazu pocztowego