Strona główna » Finanse » Przekazy i usługi płatnicze » Przekazy zagraniczne » Przekaz pocztowy zagraniczny < powrót

Przekaz pocztowy zagraniczny

Usługa umożliwia przesłanie pieniędzy do 50 krajów na całym Świecie – adresat odbierze gotówkę w placówce pocztowej lub prześlemy ją na jego rachunek bankowy.

Ważne!!

Ze względów bezpieczeństwa, na wniosek Ukrposhta (operatora pocztowego Ukrainy), od 1.11.2022 r. do odwołania zawieszone zostaje przyjmowanie przekazów pocztowych zagranicznych do Ukrainy.

Solidaryzując się z Ukrainą, która padła ofiarą rosyjskiej agresji, od 1 marca br. Poczta Polska bezterminowo zawiesiła wykonywanie wszystkich rodzajów przekazów pieniężnych do Rosji, w tym przekazu pocztowego.

Jak skorzystać?

Przekaz pocztowy zagraniczny nadać można w dowolnej placówce pocztowej, wystarczy wypełnić odpowiedni blankiet przekazu. Nasz pracownik przyjmie od Ciebie kwotę w złotówkach i przeliczy ją według aktualnego kursu walut. Wykaz krajów, do których można wysłać przekaz pocztowy zagraniczny znajduje się tutaj.

Co ważne w ramach tej usługi odbierzesz także przekaz nadany do Polski za granicą. Wystarczy, że udasz się do najbliższej placówki pocztowej. Wykaz krajów, z których można wysyłać przekazy do Polski znajduje się tutaj.

Jaki jest termin realizacji?

Przekazy zagraniczne kierowane na rachunki bankowe realizowane są w ciągu 2-3 dni roboczych.

Przekazy do wypłaty gotówkowej na adres odbiorcy do większości krajów przesyłane są drogą elektroniczną za pomocą międzynarodowej sieci Eurogiro, gdzie średni czas dostarczenia wynosi 5-6 dni roboczych, a dokładny termin uzależniony jest od kraju doręczenia.

Jaka jest wysokość opłaty?

Wysokość opłaty za przekaz pocztowy zagraniczny wynosi 23,00 zł plus 1% od wartości przekazu.

Szczegółowe ceny dostępne są w cenniku.

Do pobrania

Regulamin świadczenia usługi przekaz pocztowy

Cennik opłat za przekazy pocztowe w obrocie krajowym i zagranicznym

Formularz reklamacyjny

Wzory druków

Wzór prawidłowo wypełnionego zagranicznego przekazu pocztowego
Wzór wypełnionego miedzynarodpwego przekazu pocztowego

Druk nadania międzynarodowego przekazu pocztowego

Druk potwierdzenie odbioru przekazu pocztowego w obrocie międzynarodowym