Strona główna » Finanse » Przekazy i usługi płatnicze » Przekazy zagraniczne » Zagraniczny Przekaz Pieniężny – RIA < powrót

Zagraniczny Przekaz Pieniężny – RIA

Zagraniczny Przekaz Pieniężny – RIA to usługa realizowana w trybie on-line przesłania kwoty pieniężnej w obrocie zagranicznym. W ramach tej usługi możesz zarówno nadawać, jak i wypłacać środki pieniężne, do/z 160 krajów z całego Świata. Przekaz pieniężny RIA można nadać bądź odebrać gotówkę w placówkach Poczty Polskiej (z wyłączeniem agencji pocztowych). Wyszukiwarka dostępnych placówek, w których możesz nadać bądź odebrać gotówkę jest dostępna tutaj. Co ważne przekazane pieniądze za granicę mogą być wypłacane w euro, w dolarach amerykańskich albo w walucie obowiązującej w kraju wypłaty zgodnie z wyborem nadawcy przekazu.

Poczta Polska realizuje usługę, jako agent operatora transferów pieniężnych. Partnerem biznesowym w realizacji tej usługi w placówkach własnych Poczty Polskiej jest firma RIA Payment Institution, która w Polsce działa także pod marką Euronet i jest właścicielem popularnej sieci bankomatów.

Ważne!!

Solidaryzując się z Ukrainą, która padła ofiarą rosyjskiej agresji, od 1 marca br. Poczta Polska bezterminowo zawiesiła wykonywanie wszystkich rodzajów przekazów pieniężnych do Rosji, w tym przekazu RIA.

Jak skorzystać?

Wystarczy udać się do najbliższej placówki Poczty Polskiej (z wyłączeniem agencji pocztowych), zlecić dyspozycję Zagranicznego Przekazu Pieniężnego – RIA, przekazać dane odbiorcy, stosowną kwotę pieniędzy i uiścić opłatę za usługę. Wyszukiwarka dostępnych placówek, w których możesz nadać bądź odebrać gotówkę jest dostępna tutaj.

Jaki jest termin realizacji?

Dzięki błyskawicznej realizacji tej usługi (do 15 minut) przesłaną kwotę pieniędzy będzie mógł odebrać adresat na terenie wymienionych krajów w wyznaczonych punktach obsługi RIA.

Jaka jest wysokość opłaty?

Wysokość opłaty uzależniona jest od kraju przeznaczenia i wartości przesyłanych pieniędzy. Ceny za usługę zaczynają się od 5,00 zł.

Szczegółowe ceny dostępne są w cenniku.