Strona główna » Finanse » Przekazy i usługi płatnicze » Przekazy zagraniczne » Zagraniczny Przekaz Pieniężny – RIA < powrót

Zagraniczny Przekaz Pieniężny – RIA

Share on Facebook

 

Zagraniczny Przekaz Pieniężny – RIA to usługa realizowana w trybie on-line przesłania kwoty pieniężnej w obrocie zagranicznym. W ramach tej usługi możesz zarówno nadawać, jak i wypłacać środki pieniężne, do/z 132 krajów z całego Świata. Wyszukiwarka dostępnych placówek, w których możesz nadać bądź odebrać gotówkę jest dostępna tutaj. Co ważne przekazane pieniądze mogą być wypłacane w euro albo w dolarach amerykańskich zgodnie z wyborem nadawcy przekazu.

Poczta Polska realizuje usługę, jako agent operatora transferów pieniężnych. Partnerem biznesowym w realizacji tej usługi w placówkach własnych Poczty Polskiej jest firma RIA Financial Services, która w Polsce działa także pod marką Euronet i jest właścicielem popularnej sieci bankomatów.

 

Jak skorzystać?

Wystarczy udać się do najbliższej placówki Poczty Polskiej (z wyłączeniem agencji pocztowych), zlecić dyspozycję Zagranicznego Przekazu Pieniężnego – RIA, przekazać dane odbiorcy, stosowną kwotę pieniędzy i uiścić opłatę za usługę.

 

Jaki jest termin realizacji?

Dzięki błyskawicznej realizacji tej usługi (do 15 minut) przesłaną kwotę pieniędzy będzie mógł odebrać adresat na terenie wymienionych krajów w wyznaczonych punktach obsługi RIA.

 

Jaka jest wysokość opłaty?

Wysokość opłaty uzależniona jest od kraju przeznaczenia i ilości przesyłanych pieniędzy. Ceny za usługę zaczynają się od 20,00 zł, w przypadku przesłania kwoty do 100,00 zł.

Szczegółowe ceny dostępne są w cenniku.