Strona główna » Finanse » Przekazy i usługi płatnicze » Usługi na terminalu POS < powrót

Usługi na terminalu POS

Share on Facebook

Dzięki wyposażeniu placówek pocztowych w terminale płatnicze udostępniamy Ci możliwość płatności bezgotówkowych za nasze usługi, których możesz dokonać przy użyciu karty płatniczej albo płatności mobilnej BLIK. Terminale płatnicze pozwalają wygodnie i szybko dokonać płatności, ale oferują także szereg innych wygodnych rozwiązań. Co ważne wszystkie poniższe usługi świadczymy:

  • we własnej sieci placówek pocztowych, z wyłączeniem agencji pocztowych,
  • bez żadnych dodatkowych opłat naliczanych przez Pocztę Polską,
  • dla posiadaczy kart płatniczych VISA i MasterCard, jeśli świadczona usługa wymaga użycia karty.

 

Płatność w walucie karty – DCC (Dynamic Currency Conversion)

Jeśli posiadasz kartę wydaną przez zagraniczny bank możesz dokonać wygodnej płatności w walucie karty.

 

Wypłata gotówki z bankowej karty płatniczej

To usługa umożliwiająca wypłatę gotówki z bankowej karty płatniczej za pomocą terminala płatniczego POS.

Maksymalny limit wypłaty gotówki w placówkach pocztowych wynosi 5000 zł (nie więcej jednak niż limit wypłaty gotówki ustalony dla konkretnej karty płatniczej).

Jeśli kwota transakcji dokonywanej kartą przekracza 1500 zł, w każdym wypadku wymagane jest przedstawienie przez klienta dokumentu potwierdzającego jego tożsamość.

Z tytułu wypłaty gotówki za pomocą kart płatniczych Poczta Polska nie pobiera żadnych opłat, jednak wypłata może wiązać się z pobraniem przez bank (wydawcę karty) prowizji przewidzianej w tabeli opłat i prowizji danego banku.

 

Cash-back

To usługa bankowa, która umożliwia Ci wypłatę gotówki przy okazji dokonywania zapłaty za zakupy kartą płatniczą. Transakcja cash-back może być zrealizowana za pomocą terminala płatniczego POS wyłącznie razem z płatnością tj. transakcja sprzedaży i wypłaty gotówki ma miejsce podczas jednej operacji. Usługa ta jest możliwa dla wszystkich posiadaczy kart debetowych VISA i MasterCard wydanych przez banki, które uruchomiły funkcjonalność cash-back. Maksymalna kwota wypłaty wynosi 300 zł dla kart Visa oraz 500 zł dla kart MasterCard.

 

Kody Paysafecard

To usługa polegająca na sprzedaży voucherów paysafecard, czyli unikatowych kombinacji znaków tzw. kodów elektronicznych, które otrzymujesz w formie wydruku z terminala POS. Taki kod umożliwia dokonywanie płatności w serwisach internetowych, m.in. za usługi lub dostawy.