Strona główna » Finanse » Przekazy i usługi płatnicze » Usługi na terminalu POS < powrót

Usługi na terminalu POS

Dzięki wyposażeniu placówek pocztowych w terminale płatnicze udostępniamy Ci możliwość płatności bezgotówkowych za nasze usługi, których możesz dokonać przy użyciu karty płatniczej albo płatności mobilnej BLIK. Terminale płatnicze pozwalają wygodnie i szybko dokonać płatności, ale oferują także szereg innych wygodnych rozwiązań. Co ważne wszystkie poniższe usługi świadczymy:

  • we własnej sieci placówek pocztowych, z wyłączeniem agencji pocztowych,
  • bez żadnych dodatkowych opłat naliczanych przez Pocztę Polską,
  • dla posiadaczy kart płatniczych VISA i MasterCard, jeśli świadczona usługa wymaga użycia karty.

Płatność w walucie karty – DCC (Dynamic Currency Conversion)

Jeśli posiadasz kartę wydaną przez zagraniczny bank możesz dokonać wygodnej płatności w walucie karty.

 

Wypłata gotówki z bankowej karty płatniczej

To usługa umożliwiająca wypłatę gotówki z bankowej karty płatniczej za pomocą terminala płatniczego POS.

Maksymalny limit wypłaty gotówki w placówkach pocztowych wynosi 5000 zł (nie więcej jednak niż limit wypłaty gotówki ustalony dla konkretnej karty płatniczej).

Jeśli kwota transakcji dokonywanej kartą przekracza 1500 zł, w każdym wypadku wymagane jest przedstawienie przez klienta dokumentu potwierdzającego jego tożsamość.

Z tytułu wypłaty gotówki za pomocą kart płatniczych Poczta Polska nie pobiera żadnych opłat, jednak wypłata może wiązać się z pobraniem przez bank (wydawcę karty) prowizji przewidzianej w tabeli opłat i prowizji danego banku.

Cash-back

To usługa bankowa, która umożliwia Ci wypłatę gotówki przy okazji dokonywania zapłaty za zakupy kartą płatniczą. Transakcja cash-back może być zrealizowana za pomocą terminala płatniczego POS wyłącznie razem z płatnością tj. transakcja sprzedaży i wypłaty gotówki ma miejsce podczas jednej operacji. Usługa ta jest możliwa dla wszystkich posiadaczy kart debetowych VISA i MasterCard wydanych przez banki, które uruchomiły funkcjonalność cash-back. Maksymalna kwota wypłaty dla kart Visa oraz MasterCard wynosi 1000 zł.

Z tytułu usługi cash-back Poczta Polska nie pobiera żadnych opłat, jednak wypłata może wiązać się z pobraniem przez bank (wydawcę karty) prowizji przewidzianej w tabeli opłat i prowizji danego banku.

Kody Paysafecard

To usługa polegająca na sprzedaży voucherów paysafecard, czyli unikatowych kombinacji znaków tzw. kodów elektronicznych, które otrzymujesz w formie wydruku z terminala POS. Taki kod umożliwia dokonywanie płatności w serwisach internetowych, m.in. za usługi lub dostawy.