CERT Poczta Polska ostrzega – kolejna kampania phishingowa

CERT Poczta Polska ostrzega – kolejna kampania phishingowa

CERT Poczta Polska informuje o akcji phishingowej rozsyłanej w formie wiadomości sms, w której cyberprzestępcy podszywają się pod Pocztę Polską.

Wiadomości są aktualnie rozsyłane z numerów brytyjskich (+44) oraz zarejestrowanych w Tajlandii (+66) i zawierają informację o braku możliwości wysłania przesyłki nakłaniając do kliknięcia w podejrzany link.

Poczta Polska apeluje, aby klienci zwracali uwagę na wiadomości o podobnym temacie oraz treści zawierające podejrzany link lub załącznik. Nie należy klikać w link oraz nie otwierać załączników z podejrzanych wiadomości email.

Przypominamy, że prawidłowy adres strony Poczty Polskiej to https://www.poczta-polska.pl oraz adres do śledzenia przesyłek to: https://emonitoring.poczta-polska.pl/.

Proste zasady zachowania ostrożności w sieci:

  • Nie otwieraj podejrzanych linków, szczególnie od nieznajomych
  • Uważaj na wszelkiego rodzaju „okazje” w sieci
  • Weryfikuj autentyczność otrzymanej prośby czy informacji
  • Jeśli stałeś się ofiarą ataku – jak najszybciej zgłoś sprawę do swojego banku i do organów ścigania. Sprawy związane z Pocztą Polską (np. wykorzystujące logo Poczty) należy również zgłaszać do CERT Poczta Polska, które pracuje całodobowo, pisząc wiadomość na adres incydent@poczta-polska.pl.