Ponad 100 tys. darmowych starterów od Orange w placówkach pocztowych

Ponad 100 tys. darmowych starterów od Orange w placówkach pocztowych

1190-670_11.03Poczta Polska wspiera dystrybucję bezpłatnych starterów przeznaczonych dla obywateli ukraińskich. Karty SIM Orange, wraz z aktywowanym pakietem minut i Internetu, można odebrać w urzędach pocztowych i filiach.

Rośnie liczba obywateli Ukrainy w Polsce. Wielu z nich trafiło do naszego kraju, uciekając przed wojną. W zaatakowanej przez Rosjan ojczyźnie zostały niejednokrotnie ich rodziny i bliscy. Celem nowej inicjatywy sieci Orange Polska i Poczty Polskiej jest zapewnienie Ukraińcom możliwości kontaktu z krewnymi i przyjaciółmi. Operator komórkowy i pocztowy zdają sobie sprawę z tego, jak ważne w tak trudnych chwilach jest podtrzymywanie więzi i relacji z najbliższymi.
Dla obywateli Ukrainy Orange przygotował 110 tysięcy darmowych starterów z kartami SIM, które można już odebrać w urzędach i filiach Poczty Polskiej. Każdy pakiet zawiera 100 darmowych minut do Ukrainy, rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich w Polsce i bezpłatnych 30 GB Internetu.

Darmowe startery na kartę zostały skonfigurowane tak, aby móc od razu po zarejestrowaniu korzystać z pakietu. Na podstawie jednego dokumentu można pozyskać maksymalnie trzy startery. W placówkach Poczty Polskiej dostępne będą również ulotki informacyjne w języku ukraińskim.

Poczta Polska zaangażowała się w szereg działań pomocy Ukrainie, także na rzecz ofiar wojny w Ukrainie i uchodźców. Polski operator wspiera Pocztę Ukrainy, np. nie pobiera opłaty za realizacje przekazu pieniężnego do Ukrainy, realizuje pilne dostawy zaopatrzenia dla uchodźców z Ukrainy, zaoferował transport osób, logistykę towarów, ponad 200 miejsc noclegowych oraz możliwość zatrudnienia osób uciekających. Szczegóły można znaleźć na tutaj.